GRUPER CATERING 2014 SRL — dosare în instanță
Numele GRUPER CATERING 2014 SRL apare în 5 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 17 iulie 2024
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 2 din 5 dosare cu calitate cunoscută (40%)
Din registrul firmelor (CUI 33725358)
- CUI
- 33725358
- Denumire
- GRUPER CATERING 2014 SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|2409|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.10.2014
- Sediu
- Mitropolit Georgije Popović, nr. 5, et. 6, ap. 36, Municipiul Timișoara, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 1052 Fabricarea înghețatei · rev. 3
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar · rev. 3
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
Arată toate (26)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 17.300.855 lei (+28% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 0 lei · 2025 17,3 mil. lei · maxim 2025 17,3 mil. lei · minim 2015 0 lei.
Rezultat net (lei): 2015 −1,1 mii lei · 2025 3 mil. lei · maxim 2025 3 mil. lei · minim 2015 −1,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 20 · 2025 31 · maxim 2023 31 · minim 2020 9.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 17.300.855 lei | 13.479.097 lei | 9.430.381 lei | 4.936.719 lei | 2.455.641 lei | 1.959.191 lei | 2.717.205 lei | 1.751.859 lei | — | — | 0 lei |
| Venituri totale | 17.441.042 lei | 13.602.724 lei | 9.542.414 lei | 5.146.104 lei | 2.888.808 lei | 2.089.606 lei | 2.744.875 lei | 2.386.275 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 13.988.755 lei | 11.564.251 lei | 8.004.335 lei | 3.814.359 lei | 2.278.973 lei | 1.942.895 lei | 2.239.242 lei | 1.807.463 lei | 1.045 lei | 475 lei | 1.110 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.990.209 lei | 1.702.761 lei | 1.450.510 lei | 1.288.795 lei | 585.917 lei | 127.494 lei | 479.758 lei | 561.038 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 1.045 lei | 475 lei | 1.110 lei |
| Rezultat net | 2.990.209 lei | 1.702.761 lei | 1.450.510 lei | 1.288.795 lei | 585.917 lei | 127.494 lei | 479.758 lei | 561.038 lei | -1.045 lei | -475 lei | -1.110 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 10.113.203 lei | 6.884.342 lei | 5.402.510 lei | 3.306.721 lei | 1.666.652 lei | 2.388.716 lei | 1.716.822 lei | 980.643 lei | 370 lei | 415 lei | 90 lei |
| Datorii | 6.509.378 lei | 5.181.340 lei | 3.862.631 lei | 1.821.771 lei | 1.080.495 lei | 1.222.836 lei | 678.436 lei | 422.015 lei | 2.800 lei | 1.800 lei | 1.000 lei |
| Capitaluri proprii | 3.513.211 lei | 1.703.002 lei | 1.539.879 lei | 1.484.950 lei | 586.157 lei | 1.165.880 lei | 1.038.386 lei | 558.628 lei | -2.430 lei | -1.385 lei | -910 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 31 | 31 | 31 | 16 | 15 | 9 | 17 | 20 | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 2
- Apelant Petent: 1
- Intimat Reclamant: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Litigii cu profesioniștii: 2
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2026: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 33379/325/2023 | Tribunalul Timiș | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant Petent |
| 4050/325/2026 | Judecătoria Timișoara | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 12688/325/2025 | Tribunalul Timiș | Civil | Apel | Intimat Reclamant |
| 9807/278/2026 | Judecătoria Petroșani | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 28622/300/2026 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare GRUPER CATERING 2014 SRL?
GRUPER CATERING 2014 SRL apare în 5 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des GRUPER CATERING 2014 SRL?
Cel mai des la Tribunalul Timiș (2), Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI (1) și Judecătoria Petroșani (1).
În ce calitate apare cel mai des GRUPER CATERING 2014 SRL?
Cel mai des ca pârât (2 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, apelant, petent, intimat și reclamant?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 16 octombrie 2026.