MOTORBRANDS S.R.L.
MOTORBRANDS S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Banpotoc, Comuna Hărău, Hunedoara, CUI 33718989. Cifră de afaceri 2025: 3.646.139 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF
Registru
- CUI
- 33718989
- Denumire
- MOTORBRANDS S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|20|877|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.10.2014
- Sediu
- BANPOTOC, nr. 24, Sat Banpotoc, Comuna Hărău, Hunedoara
- Activități autorizate (CAEN)
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
- 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor · rev. 2
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
Arată toate (11)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.646.139 lei (+13% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 181,1 mii lei · 2025 3,6 mil. lei · maxim 2022 10 mil. lei · minim 2020 117,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 9,3 mii lei · 2025 35,7 mii lei · maxim 2021 253,4 mii lei · minim 2018 −53,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 1 · maxim 2015 3 · minim 2017 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.646.139 lei | 3.219.568 lei | 2.429.356 lei | 10.014.609 lei | 7.084.156 lei | 117.099 lei | 148.626 lei | 154.150 lei | 170.123 lei | 120.862 lei | 181.089 lei |
| Venituri totale | 3.670.879 lei | 3.238.583 lei | 2.468.019 lei | 10.045.557 lei | 7.124.914 lei | 117.194 lei | 156.638 lei | 154.195 lei | 170.123 lei | 120.897 lei | 181.118 lei |
| Cheltuieli totale | 3.628.028 lei | 3.210.578 lei | 2.450.489 lei | 9.887.415 lei | 6.819.045 lei | 88.361 lei | 151.685 lei | 205.985 lei | 150.948 lei | 114.082 lei | 166.383 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 35.732 lei | 22.658 lei | 14.515 lei | 134.461 lei | 253.386 lei | 27.194 lei | 3.386 lei | 0 lei | 17.474 lei | 4.454 lei | 9.302 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 53.331 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 35.732 lei | 22.658 lei | 14.515 lei | 134.461 lei | 253.386 lei | 27.194 lei | 3.386 lei | -53.331 lei | 17.474 lei | 4.454 lei | 9.302 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 463.739 lei | 492.216 lei | 572.222 lei | 1.036.678 lei | 825.165 lei | 64.771 lei | 90.749 lei | 91.485 lei | 159.520 lei | 125.797 lei | 152.031 lei |
| Datorii | 391.079 lei | 455.288 lei | 557.443 lei | 379.964 lei | 584.457 lei | 77.449 lei | 130.621 lei | 134.743 lei | 136.791 lei | 120.542 lei | 151.250 lei |
| Capitaluri proprii | 72.660 lei | 36.928 lei | 14.779 lei | 134.725 lei | 240.708 lei | -12.678 lei | -39.872 lei | -43.258 lei | 22.729 lei | 5.255 lei | 781 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 0 | 1 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MOTORBRANDS S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MOTORBRANDS S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MOTORBRANDS S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Banpotoc, Comuna Hărău, județul Hunedoara (BANPOTOC, nr. 24); numărul de înmatriculare e J|20|877|2014, din 22.10.2014.
Ce cifră de afaceri a avut MOTORBRANDS S.R.L. în 2025?
3.646.139 lei, cu 13% peste 2024 (3.219.568 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 35.732 lei.
Câți salariați are MOTORBRANDS S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MOTORBRANDS S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.