RAMAVIK GRUP SRL — dosare în instanță

Numele RAMAVIK GRUP SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 06 octombrie 2026.

Dosare publice
3
Instanțe
3
Primul dosar
19 octombrie 2021
Ultima activitate
06 octombrie 2026
Rol dominant
Apelant Reclamant — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)

Din registrul firmelor (CUI 33680264)

CUI
33680264
Denumire
RAMAVIK GRUP SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|16|1592|2014
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
10.10.2014
Sediu
DECEBAL, nr. 16, bl. D4, sc. 1, ap. 1, Municipiul Craiova, Dolj
Activități autorizate (CAEN)
  • 4932 Transporturi cu taxiuri · rev. 2
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 295.517 lei (+9% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 61,8 mii lei · 2025 295,5 mii lei · maxim 2025 295,5 mii lei · minim 2015 61,8 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 −43,8 mii lei · 2025 29,7 mii lei · maxim 2022 196,5 mii lei · minim 2020 −88,9 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 6 · 2025 2 · maxim 2016 8 · minim 2025 2.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă295.517 lei270.357 lei198.672 lei199.729 lei120.103 lei67.608 lei180.441 lei184.855 lei208.464 lei149.795 lei61.790 lei
Venituri totale302.961 lei323.868 lei216.742 lei393.263 lei148.843 lei88.969 lei264.109 lei218.521 lei235.757 lei224.338 lei74.790 lei
Cheltuieli totale270.292 lei259.016 lei197.120 lei196.724 lei136.731 lei177.179 lei248.970 lei229.810 lei230.719 lei170.952 lei116.324 lei
Rezultat
Profit net29.703 lei62.145 lei18.798 lei196.539 lei12.004 lei0 lei12.935 lei0 lei2.690 lei51.143 lei0 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei88.886 lei0 lei13.318 lei0 lei0 lei43.778 lei
Rezultat net29.703 lei62.145 lei18.798 lei196.539 lei12.004 lei-88.886 lei12.935 lei-13.318 lei2.690 lei51.143 lei-43.778 lei
Bilanț
Active totale195.482 lei260.436 lei225.228 lei231.154 lei47.218 lei100.433 lei78.123 lei135.282 lei139.533 lei138.097 lei152.165 lei
Datorii100.284 lei154.792 lei175.328 lei104.674 lei117.277 lei182.496 lei71.300 lei141.394 lei132.327 lei133.582 lei198.792 lei
Capitaluri proprii79.198 lei83.244 lei21.100 lei126.480 lei-70.059 lei-82.063 lei6.823 lei-6.112 lei7.206 lei4.515 lei-46.627 lei
Oameni
Număr mediu de salariați26555577886

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Apelant Reclamant: 1
  • Intimat Pârât: 1
  • Reclamant: 1

Categorii de dosare

  • Litigii cu profesioniștii: 3

Stadii procesuale

  • Apel: 2
  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2021: 1
  • 2023: 1
  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
23937/215/2021Judecătoria CraiovaLitigii cu profesioniștiiFondReclamant
17298/215/2024Tribunalul DoljLitigii cu profesioniștiiApelIntimat Pârât
607/63/2023Curtea de Apel CraiovaLitigii cu profesioniștiiApelApelant Reclamant

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare RAMAVIK GRUP SRL?

RAMAVIK GRUP SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 06 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des RAMAVIK GRUP SRL?

Cel mai des la Curtea de Apel Craiova (1), Judecătoria Craiova (1) și Tribunalul Dolj (1).

În ce calitate apare cel mai des RAMAVIK GRUP SRL?

Cel mai des ca apelant reclamant (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă apelant, reclamant, intimat și pârât?

Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.