LUMAD FOREST SRL — dosare în instanță
Numele LUMAD FOREST SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 29 decembrie 2023
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 33634608)
- CUI
- 33634608
- Denumire
- LUMAD FOREST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|01|583|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.09.2014
- Sediu
- NICOLA VASILE URSU, nr. 12, Sat Horea, Comuna Horea, Alba
- Activități autorizate (CAEN)
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.672.576 lei (-10% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 29,6 mii lei · 2025 4,7 mil. lei · maxim 2024 5,2 mil. lei · minim 2015 29,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −2,5 mii lei · 2025 330,4 mii lei · maxim 2021 476,8 mii lei · minim 2015 −2,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 5 · maxim 2024 6 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.672.576 lei | 5.166.002 lei | 4.543.410 lei | 4.742.971 lei | 5.141.801 lei | 3.035.949 lei | 3.300.457 lei | 4.358.481 lei | 1.980.490 lei | 775.725 lei | 29.648 lei |
| Venituri totale | 4.757.279 lei | 5.251.977 lei | 4.595.779 lei | 5.088.772 lei | 5.209.893 lei | 3.063.023 lei | 3.336.321 lei | 4.370.650 lei | 1.995.604 lei | 777.259 lei | 30.309 lei |
| Cheltuieli totale | 4.364.960 lei | 5.012.637 lei | 4.516.525 lei | 4.832.546 lei | 4.686.314 lei | 2.810.925 lei | 3.302.871 lei | 4.090.023 lei | 1.890.751 lei | 697.890 lei | 31.871 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 330.362 lei | 201.900 lei | 68.041 lei | 222.534 lei | 476.790 lei | 221.739 lei | 445 lei | 237.042 lei | 85.094 lei | 67.500 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 2.451 lei |
| Rezultat net | 330.362 lei | 201.900 lei | 68.041 lei | 222.534 lei | 476.790 lei | 221.739 lei | 445 lei | 237.042 lei | 85.094 lei | 67.500 lei | -2.451 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.575.435 lei | 2.430.669 lei | 1.423.842 lei | 1.696.426 lei | 1.761.557 lei | 895.166 lei | 923.737 lei | 979.468 lei | 382.273 lei | 185.223 lei | 31.022 lei |
| Datorii | 2.081.744 lei | 1.934.007 lei | 962.628 lei | 1.278.262 lei | 1.027.093 lei | 387.492 lei | 585.802 lei | 592.083 lei | 231.930 lei | 119.974 lei | 33.273 lei |
| Capitaluri proprii | 493.691 lei | 496.662 lei | 461.214 lei | 418.164 lei | 734.464 lei | 507.674 lei | 337.935 lei | 387.385 lei | 150.343 lei | 65.249 lei | -2.251 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 6 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 2 | 2 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 4919/97/2023 | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare LUMAD FOREST SRL?
LUMAD FOREST SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des LUMAD FOREST SRL?
Cel mai des ca creditor (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.