LUP MARIS MARKET SRL — dosare în instanță
Numele LUP MARIS MARKET SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 25 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 13 octombrie 2023
- Ultima activitate
- 25 septembrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 33617488)
- CUI
- 33617488
- Denumire
- LUP MARIS MARKET SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|1223|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.09.2014
- Sediu
- nr. 86, Sat Priboieni, Comuna Priboieni, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (21)
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate · rev. 2
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate · rev. 2
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate · rev. 2
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 6.591.610 lei (-9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 353,4 mii lei · 2025 6,6 mil. lei · maxim 2024 7,2 mil. lei · minim 2015 353,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −55 mii lei · 2025 36,9 mii lei · maxim 2022 191,9 mii lei · minim 2015 −55 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 22 · maxim 2023 24 · minim 2015 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 6.591.610 lei | 7.221.460 lei | 6.376.818 lei | 6.703.759 lei | 4.101.668 lei | 3.491.795 lei | 5.785.137 lei | 3.084.728 lei | 2.626.411 lei | 1.678.755 lei | 353.410 lei |
| Venituri totale | 6.714.311 lei | 7.243.542 lei | 6.481.459 lei | 6.798.976 lei | 4.170.211 lei | 3.524.153 lei | 5.936.035 lei | 3.092.679 lei | 2.627.327 lei | 1.678.755 lei | 353.410 lei |
| Cheltuieli totale | 6.666.299 lei | 7.202.841 lei | 6.312.067 lei | 6.573.336 lei | 4.061.229 lei | 3.458.310 lei | 5.714.452 lei | 2.918.852 lei | 2.591.945 lei | 1.636.781 lei | 408.384 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 36.862 lei | 26.464 lei | 139.462 lei | 191.945 lei | 90.774 lei | 53.460 lei | 175.787 lei | 143.005 lei | 23.490 lei | 35.469 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 54.974 lei |
| Rezultat net | 36.862 lei | 26.464 lei | 139.462 lei | 191.945 lei | 90.774 lei | 53.460 lei | 175.787 lei | 143.005 lei | 23.490 lei | 35.469 lei | -54.974 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.627.750 lei | 4.578.502 lei | 4.952.625 lei | 3.729.158 lei | 2.261.543 lei | 2.077.723 lei | 2.011.288 lei | 997.623 lei | 918.435 lei | 966.152 lei | 131.668 lei |
| Datorii | 2.965.808 lei | 3.703.422 lei | 4.104.008 lei | 3.020.004 lei | 1.744.334 lei | 1.651.287 lei | 1.638.312 lei | 800.434 lei | 864.250 lei | 985.457 lei | 186.442 lei |
| Capitaluri proprii | 661.942 lei | 875.080 lei | 848.617 lei | 709.154 lei | 517.209 lei | 426.436 lei | 372.976 lei | 197.189 lei | 54.185 lei | -19.305 lei | -54.774 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 22 | 24 | 24 | 21 | 20 | 17 | 13 | 14 | 14 | 8 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 2
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 18290/280/2023 | Judecătoria Pitești | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 42711/299/2025 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare LUP MARIS MARKET SRL?
LUP MARIS MARKET SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 25 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des LUP MARIS MARKET SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI (1) și Judecătoria Pitești (1).
În ce calitate apare cel mai des LUP MARIS MARKET SRL?
Cel mai des ca reclamant (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 10 octombrie 2026.