EDAN & LTK SRL — dosare în instanță
Numele EDAN & LTK SRL apare în 4 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 18 octombrie 2024
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 33559875)
- CUI
- 33559875
- Denumire
- EDAN & LTK SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|10404|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.09.2014
- Sediu
- SABINELOR, nr. 121, CAM. 2, București Sectorul 5, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (9)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.351.584 lei (+7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 592,7 mii lei · 2025 4,4 mil. lei · maxim 2025 4,4 mil. lei · minim 2015 592,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 90,2 mii lei · 2025 1,5 mil. lei · maxim 2025 1,5 mil. lei · minim 2019 65,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 6 · maxim 2022 13 · minim 2015 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.351.584 lei | 4.075.964 lei | 2.473.495 lei | 3.702.420 lei | 4.312.341 lei | 2.201.286 lei | 1.640.183 lei | 1.774.650 lei | 1.490.116 lei | 953.398 lei | 592.681 lei |
| Venituri totale | 4.352.555 lei | 4.075.972 lei | 2.486.798 lei | 3.702.427 lei | 4.312.346 lei | 2.201.291 lei | 1.640.195 lei | 1.986.584 lei | 1.568.166 lei | 953.398 lei | 592.681 lei |
| Cheltuieli totale | 2.539.493 lei | 2.499.049 lei | 2.079.214 lei | 3.333.264 lei | 3.094.166 lei | 1.970.863 lei | 1.558.383 lei | 1.688.257 lei | 1.070.883 lei | 722.372 lei | 484.928 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.532.997 lei | 1.427.929 lei | 388.955 lei | 339.579 lei | 1.180.319 lei | 210.280 lei | 65.410 lei | 278.516 lei | 480.466 lei | 197.422 lei | 90.227 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.532.997 lei | 1.427.929 lei | 388.955 lei | 339.579 lei | 1.180.319 lei | 210.280 lei | 65.410 lei | 278.516 lei | 480.466 lei | 197.422 lei | 90.227 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.409.761 lei | 2.901.211 lei | 2.345.447 lei | 1.789.280 lei | 2.793.508 lei | 1.770.328 lei | 1.629.097 lei | 1.621.698 lei | 1.265.267 lei | 573.570 lei | 227.874 lei |
| Datorii | 2.853.807 lei | 1.442.116 lei | 1.505.340 lei | 1.449.461 lei | 1.225.384 lei | 908.848 lei | 767.377 lei | 800.125 lei | 543.268 lei | 298.998 lei | 61.907 lei |
| Capitaluri proprii | 1.555.954 lei | 1.459.095 lei | 728.774 lei | 339.819 lei | 1.568.124 lei | 861.480 lei | 861.720 lei | 821.573 lei | 721.999 lei | 241.533 lei | 128.319 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 7 | 11 | 13 | 11 | 12 | 12 | 11 | 7 | 6 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 4 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Curtea de Apel București (1 · 25%), apoi Judecătoria Sectorului 1 (1), Judecătoria Sectorului 2 (1) și Tribunalul București (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 2 | București | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul București | București | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 2
- Intimat: 1
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Asigurări sociale: 2
- Civil: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2024: 2
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 32016/300/2024 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Civil | Fond | Petent |
| 39092/299/2024 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 43293/3/2024 | Curtea de Apel București | Asigurări sociale | Apel | Intimat |
| 43293/3/2024/a1 | Tribunalul București | Asigurări sociale | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare EDAN & LTK SRL?
EDAN & LTK SRL apare în 4 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des EDAN & LTK SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI (1), Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI (1) și Tribunalul București (1).
În ce calitate apare cel mai des EDAN & LTK SRL?
Cel mai des ca reclamant (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia asigurări sociale (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, intimat și petent?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 20 octombrie 2026.