VP SISTEM INTERNATIONAL SRL — dosare în instanță
Numele VP SISTEM INTERNATIONAL SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 08 august 2024
- Ultima activitate
- 28 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Reclamant — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 33481091)
- CUI
- 33481091
- Denumire
- VP SISTEM INTERNATIONAL SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|9505|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.08.2014
- Sediu
- PLEVNEI, nr. 210, ETAJ 1 ȘI MANSARDĂ, București Sectorul 6, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Arată toate (13)
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.027.461 lei (-33% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 246,4 mii lei · 2025 4 mil. lei · maxim 2024 6 mil. lei · minim 2015 246,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 87,9 mii lei · 2025 44,5 mii lei · maxim 2024 425,5 mii lei · minim 2021 4,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 15 · maxim 2024 15 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.027.461 lei | 6.029.121 lei | 3.884.089 lei | 3.312.719 lei | 1.681.224 lei | 1.199.683 lei | 1.799.664 lei | 783.999 lei | 885.023 lei | 540.676 lei | 246.443 lei |
| Venituri totale | 4.027.763 lei | 6.029.680 lei | 3.888.043 lei | 3.352.628 lei | 1.681.240 lei | 1.209.873 lei | 1.831.646 lei | 789.498 lei | 911.271 lei | 542.564 lei | 246.679 lei |
| Cheltuieli totale | 3.924.547 lei | 5.452.359 lei | 3.768.633 lei | 3.286.813 lei | 1.662.097 lei | 1.193.477 lei | 1.741.439 lei | 737.604 lei | 889.258 lei | 493.668 lei | 151.417 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 44.516 lei | 425.484 lei | 87.356 lei | 39.788 lei | 4.221 lei | 5.199 lei | 71.841 lei | 43.938 lei | 12.902 lei | 42.250 lei | 87.861 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 44.516 lei | 425.484 lei | 87.356 lei | 39.788 lei | 4.221 lei | 5.199 lei | 71.841 lei | 43.938 lei | 12.902 lei | 42.250 lei | 87.861 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.875.056 lei | 4.179.942 lei | 2.744.228 lei | 1.269.020 lei | 1.234.077 lei | 395.302 lei | 473.966 lei | 549.191 lei | 572.050 lei | 358.057 lei | 234.879 lei |
| Datorii | 3.452.426 lei | 3.715.007 lei | 2.561.239 lei | 1.174.911 lei | 1.178.420 lei | 343.886 lei | 383.008 lei | 503.749 lei | 558.788 lei | 315.447 lei | 146.452 lei |
| Capitaluri proprii | 422.630 lei | 463.591 lei | 181.460 lei | 94.109 lei | 54.321 lei | 50.100 lei | 90.958 lei | 45.442 lei | 13.262 lei | 42.610 lei | 88.427 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 15 | 15 | 13 | 10 | 6 | 5 | 4 | 5 | 9 | 6 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel București (1 · 50%), apoi Tribunalul Constanța (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 1 |
| Tribunalul Constanța | Constanța | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Intimat Reclamant: 1
- Intimat Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Asigurări sociale: 1
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2024: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 5320/3/2024 | Curtea de Apel București | Asigurări sociale | Apel | Intimat Reclamant |
| 1459/254/2024 | Tribunalul Constanța | Civil | Apel | Intimat Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare VP SISTEM INTERNATIONAL SRL?
VP SISTEM INTERNATIONAL SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des VP SISTEM INTERNATIONAL SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel București (1) și Tribunalul Constanța (1).
În ce calitate apare cel mai des VP SISTEM INTERNATIONAL SRL?
Cel mai des ca intimat reclamant (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia asigurări sociale (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și reclamant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.