UTIL CONSTRUCT INVEST SRL — dosare în instanță
Numele UTIL CONSTRUCT INVEST SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 25 septembrie 2014
- Ultima activitate
- 29 septembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 33470602)
- CUI
- 33470602
- Denumire
- UTIL CONSTRUCT INVEST S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|20|689|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.08.2014
- Sediu
- MIHAI VITEAZU, bl. 82, sc. 3, et. 3, ap. 26, Municipiul Vulcan, Hunedoara
- Activități autorizate (CAEN)
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 3
- 0899 Alte activități extractive n.c.a. · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
Arată toate (24)
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 908.370 lei (-9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 107,9 mii lei · 2025 908,4 mii lei · maxim 2023 1 mil. lei · minim 2016 90,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,9 mii lei · 2025 215,5 mii lei · maxim 2023 260,2 mii lei · minim 2015 1,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 5 · maxim 2022 7 · minim 2015 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 908.370 lei | 1.000.041 lei | 1.024.185 lei | 911.911 lei | 519.202 lei | 411.317 lei | 407.464 lei | fără bilanț | 151.580 lei | 90.151 lei | 107.949 lei |
| Venituri totale | 908.541 lei | 1.096.763 lei | 1.024.196 lei | 956.999 lei | 519.202 lei | 411.317 lei | 409.970 lei | fără bilanț | 155.966 lei | 90.151 lei | 107.949 lei |
| Cheltuieli totale | 673.133 lei | 833.570 lei | 753.722 lei | 726.706 lei | 432.080 lei | 283.834 lei | 243.857 lei | fără bilanț | 92.302 lei | 83.960 lei | 102.856 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 215.498 lei | 232.514 lei | 260.232 lei | 220.723 lei | 82.310 lei | 123.370 lei | 162.013 lei | fără bilanț | 62.104 lei | 5.289 lei | 1.855 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 215.498 lei | 232.514 lei | 260.232 lei | 220.723 lei | 82.310 lei | 123.370 lei | 162.013 lei | fără bilanț | 62.104 lei | 5.289 lei | 1.855 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.481.973 lei | 1.372.663 lei | 1.481.079 lei | 1.105.876 lei | 453.930 lei | 367.118 lei | 251.681 lei | fără bilanț | 161.528 lei | 62.930 lei | 80.952 lei |
| Datorii | 161.012 lei | 267.200 lei | 608.131 lei | 482.360 lei | 51.137 lei | 46.634 lei | 54.568 lei | fără bilanț | 76.051 lei | 39.557 lei | 62.869 lei |
| Capitaluri proprii | 1.320.961 lei | 1.105.463 lei | 872.948 lei | 623.516 lei | 402.793 lei | 320.484 lei | 197.113 lei | fără bilanț | 85.477 lei | 23.373 lei | 18.083 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 5 | 7 | 6 | 5 | 5 | fără bilanț | 4 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2014: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 5752/97/2014 | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare UTIL CONSTRUCT INVEST SRL?
UTIL CONSTRUCT INVEST SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des UTIL CONSTRUCT INVEST SRL?
Cel mai des ca creditor (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 08 octombrie 2026.