AGRI HOLZINVEST SRL — dosare în instanță
Numele AGRI HOLZINVEST SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 20 octombrie 2023
- Ultima activitate
- 27 septembrie 2026
- Rol dominant
- Apelant Petent — 1 din 4 dosare cu calitate cunoscută (25%)
Din registrul firmelor (CUI 33464481)
- CUI
- 33464481
- Denumire
- AGRI HOLZINVEST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|679|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.08.2014
- Sediu
- MR. OCTAVIAN NIȚĂ, nr. 23, Municipiul Sibiu, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 0 lei.
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 23,5 mii lei · 2025 0 lei · maxim 2022 572,1 mii lei · minim 2024 0 lei.
Rezultat net (lei): 2015 −244,4 mii lei · 2025 −14,6 mii lei · maxim 2022 224,2 mii lei · minim 2015 −244,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 0 · maxim 2015 2 · minim 2025 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 0 lei | 0 lei | 29.807 lei | 572.123 lei | 129.064 lei | — | 145.800 lei | 157.035 lei | 234.179 lei | 57.510 lei | 23.520 lei |
| Venituri totale | 1 lei | 0 lei | 37.807 lei | 824.813 lei | 129.064 lei | 0 lei | 145.800 lei | 157.039 lei | 247.187 lei | 79.205 lei | 91.433 lei |
| Cheltuieli totale | 14.613 lei | 9.127 lei | 103.648 lei | 595.395 lei | 78.371 lei | 59.574 lei | 65.292 lei | 150.697 lei | 132.492 lei | 180.102 lei | 333.159 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 224.201 lei | 47.045 lei | 0 lei | 79.050 lei | 4.772 lei | 112.354 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 14.612 lei | 9.127 lei | 66.219 lei | 0 lei | 0 lei | 59.574 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 101.689 lei | 244.384 lei |
| Rezultat net | -14.612 lei | -9.127 lei | -66.219 lei | 224.201 lei | 47.045 lei | -59.574 lei | 79.050 lei | 4.772 lei | 112.354 lei | -101.689 lei | -244.384 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 11.475.493 lei | 11.592.630 lei | 11.760.818 lei | 4.816.878 lei | 4.652.221 lei | 4.842.780 lei | 4.858.563 lei | 4.735.599 lei | 4.680.036 lei | 4.526.426 lei | 3.535.392 lei |
| Datorii | 4.309.929 lei | 4.412.455 lei | 4.585.499 lei | 4.861.135 lei | 4.825.778 lei | 5.104.698 lei | 5.052.358 lei | 5.008.443 lei | 4.946.223 lei | 4.904.967 lei | 3.811.662 lei |
| Capitaluri proprii | 7.165.564 lei | 7.180.175 lei | 7.175.319 lei | -44.257 lei | -173.557 lei | -261.918 lei | -193.795 lei | -272.844 lei | -266.187 lei | -378.541 lei | -276.270 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Apelant Petent: 1
- Recurent: 1
- Recurent Pârât: 1
- Recurent Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 3
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Recurs: 3
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 1
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1283/231/2020 | Curtea de Apel Alba Iulia | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Recurent |
| 1082/85/2023 | Curtea de Apel Alba Iulia | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Recurent Reclamant |
| 1131/787/2018 | Curtea de Apel Alba Iulia | Litigii cu profesioniștii | Recurs | Recurent Pârât |
| 2028/787/2021 | Tribunalul Sibiu | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant Petent |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AGRI HOLZINVEST SRL?
AGRI HOLZINVEST SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des AGRI HOLZINVEST SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Alba Iulia (3) și Tribunalul Sibiu (1).
În ce calitate apare cel mai des AGRI HOLZINVEST SRL?
Cel mai des ca apelant petent (1 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant, petent, recurent, pârât și reclamant?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 07 octombrie 2026.