OVA METRADER SRL — dosare în instanță
Numele OVA METRADER SRL apare în 8 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 8
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 20 noiembrie 2025
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Petent — 4 din 8 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 33398833)
- CUI
- 33398833
- Denumire
- OVA METRADER SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|1756|2014
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 18.07.2014
- Sediu
- TIMIȘ, nr. 18, sc. A, et. 1, ap. 1, CAMERA 2, Municipiul Timișoara, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
- 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 2
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 2
Arată toate (22)
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 2
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 169.020 lei (-92% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 344,3 mii lei · 2025 169 mii lei · maxim 2022 21,1 mil. lei · minim 2025 169 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 31 mii lei · 2025 −1,1 mil. lei · maxim 2022 495,4 mii lei · minim 2025 −1,1 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2020 9 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 169.020 lei | 2.005.530 lei | 9.324.290 lei | 21.102.261 lei | 13.579.800 lei | 12.766.047 lei | 4.656.447 lei | 272.289 lei | 209.648 lei | 476.788 lei | 344.338 lei |
| Venituri totale | 210.624 lei | 3.065.952 lei | 9.403.030 lei | 21.099.413 lei | 13.694.656 lei | 12.798.277 lei | 4.727.670 lei | 272.289 lei | 209.686 lei | 494.788 lei | 363.394 lei |
| Cheltuieli totale | 1.290.712 lei | 3.668.910 lei | 10.383.794 lei | 20.494.034 lei | 13.520.765 lei | 12.776.097 lei | 4.666.790 lei | 223.762 lei | 193.707 lei | 474.415 lei | 325.239 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 495.436 lei | 134.322 lei | 9.468 lei | 42.798 lei | 43.187 lei | 10.977 lei | 9.925 lei | 31.010 lei |
| Pierdere netă | 1.080.088 lei | 602.958 lei | 980.764 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -1.080.088 lei | -602.958 lei | -980.764 lei | 495.436 lei | 134.322 lei | 9.468 lei | 42.798 lei | 43.187 lei | 10.977 lei | 9.925 lei | 31.010 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.011.249 lei | 2.375.559 lei | 4.218.710 lei | 2.618.938 lei | 1.521.515 lei | 1.360.674 lei | 1.014.556 lei | 274.604 lei | 74.885 lei | 82.222 lei | 49.292 lei |
| Datorii | 4.406.677 lei | 3.965.149 lei | 5.141.874 lei | 1.835.473 lei | 1.233.486 lei | 1.206.205 lei | 869.554 lei | 172.400 lei | 63.668 lei | 72.057 lei | 22.725 lei |
| Capitaluri proprii | -2.395.428 lei | -1.589.590 lei | -923.164 lei | 783.465 lei | 288.029 lei | 154.469 lei | 145.002 lei | 102.204 lei | 11.217 lei | 10.165 lei | 26.567 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 3 | 5 | 7 | 8 | 9 | 4 | 3 | 2 | 3 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 75% din dosare sunt la Judecătoria Timișoara (6). Restul de 2 sunt la Tribunalul Timiș.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Timișoara | Timiș | Judecătorie | 6 |
| Tribunalul Timiș | Timiș | Tribunal | 2 |
Calitate procesuală
- Petent: 4
- Intimat: 2
- Debitor: 1
- Petent Debitor: 1
Categorii de dosare
- Civil: 3
- Insolvență: 2
- Penal: 2
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 8
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 7
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 8 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 41624/325/2025 | Judecătoria Timișoara | Litigii cu profesioniștii | Fond | Petent |
| 14857/325/2026 | Judecătoria Timișoara | Civil | Fond | Petent |
| 14855/325/2026 | Judecătoria Timișoara | Civil | Fond | Petent |
| 14933/325/2026 | Judecătoria Timișoara | Civil | Fond | Petent |
| 18214/325/2026 | Judecătoria Timișoara | Penal | Fond | Intimat |
| 18188/325/2026 | Judecătoria Timișoara | Penal | Fond | Intimat |
| 2911/30/2026 | Tribunalul Timiș | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 2911/30/2026/a1 | Tribunalul Timiș | Insolvență / faliment | Fond | Petent Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare OVA METRADER SRL?
OVA METRADER SRL apare în 8 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des OVA METRADER SRL?
Cel mai des la Judecătoria Timișoara (6) și Tribunalul Timiș (2).
În ce calitate apare cel mai des OVA METRADER SRL?
Cel mai des ca petent (4 din 8 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă petent, intimat și debitor?
Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.