VIVA ENGINEERING SRL-D
VIVA ENGINEERING SRL-D: firmă în funcțiune din București Sectorul 2, București, CUI 33333915. Cifră de afaceri 2025: 318.972 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, AN
Registru
- CUI
- 33333915
- Denumire
- VIVA ENGINEERING SRL-D
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|7795|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.06.2014
- Sediu
- MATEI VOIEVOD, nr. 103-113, bl. O3, sc. A, et. 2, ap. 12, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
Arată toate (12)
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 318.972 lei (+15% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 198,7 mii lei · 2025 319 mii lei · maxim 2025 319 mii lei · minim 2017 80,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 71,6 mii lei · 2025 125,5 mii lei · maxim 2016 149,5 mii lei · minim 2017 45,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2015 1 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 318.972 lei | 276.909 lei | 295.967 lei | 230.870 lei | 170.643 lei | 141.533 lei | 132.991 lei | 124.622 lei | 80.471 lei | 219.530 lei | 198.694 lei |
| Venituri totale | 322.595 lei | 286.909 lei | 295.967 lei | 230.870 lei | 170.643 lei | 141.533 lei | 132.991 lei | 124.622 lei | 80.471 lei | 219.530 lei | 198.694 lei |
| Cheltuieli totale | 192.857 lei | 163.217 lei | 177.752 lei | 121.189 lei | 102.995 lei | 48.783 lei | 60.798 lei | 64.672 lei | 32.208 lei | 63.407 lei | 121.131 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 125.453 lei | 121.168 lei | 99.301 lei | 102.755 lei | 62.528 lei | 88.845 lei | 68.203 lei | 56.211 lei | 45.850 lei | 149.537 lei | 71.553 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 125.453 lei | 121.168 lei | 99.301 lei | 102.755 lei | 62.528 lei | 88.845 lei | 68.203 lei | 56.211 lei | 45.850 lei | 149.537 lei | 71.553 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 252.067 lei | 148.636 lei | 106.683 lei | 169.857 lei | 382.494 lei | 362.461 lei | 307.255 lei | 274.785 lei | 196.060 lei | 195.416 lei | 170.535 lei |
| Datorii | 126.374 lei | 12.427 lei | 7.142 lei | 66.862 lei | 33.225 lei | 48.352 lei | 60.938 lei | 75.618 lei | 32.051 lei | 45.679 lei | 55.393 lei |
| Capitaluri proprii | 125.693 lei | 136.209 lei | 99.541 lei | 102.995 lei | 349.269 lei | 314.109 lei | 246.317 lei | 199.167 lei | 164.009 lei | 149.737 lei | 115.142 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VIVA ENGINEERING SRL-D activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, VIVA ENGINEERING SRL-D figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul VIVA ENGINEERING SRL-D?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 2, județul București (MATEI VOIEVOD, nr. 103-113, bl. O3, sc. A, et. 2, ap. 12); numărul de înmatriculare e J|40|7795|2014, din 30.06.2014.
Ce cifră de afaceri a avut VIVA ENGINEERING SRL-D în 2025?
318.972 lei, cu 15% peste 2024 (276.909 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 125.453 lei.
Câți salariați are VIVA ENGINEERING SRL-D?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VIVA ENGINEERING SRL-D?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.