MASIF PAINT SRL — dosare în instanță
Numele MASIF PAINT SRL apare în 15 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 29 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 15
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 18 aprilie 2022
- Ultima activitate
- 29 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 9 din 15 dosare cu calitate cunoscută (60%)
Din registrul firmelor (CUI 33325335)
- CUI
- 33325335
- Denumire
- MASIF PAINT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|18|451|2021
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.04.2021
- Sediu
- ÎNSURĂȚEI, Loc. Insurăței, Municipiul Motru, Gorj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 2
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 2
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 2
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn · rev. 2
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 2
Arată toate (23)
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 2
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 2
- 3511 Producția de energie electrică · rev. 2
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 4942 Servicii de mutare · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 6.826.412 lei (-7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 50 lei · 2025 6,8 mil. lei · maxim 2024 7,4 mil. lei · minim 2015 50 lei.
Rezultat net (lei): 2015 −580 lei · 2025 123,9 mii lei · maxim 2022 1,6 mil. lei · minim 2015 −580 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 1 · 2025 103 · maxim 2025 103 · minim 2017 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 6.826.412 lei | 7.378.883 lei | 6.824.073 lei | 6.692.566 lei | 3.032.437 lei | 4.114.451 lei | 2.861.553 lei | 709.767 lei | 337.352 lei | — | 50 lei |
| Venituri totale | 8.720.011 lei | 8.046.268 lei | 8.669.326 lei | 7.771.611 lei | 3.049.228 lei | 4.844.694 lei | 2.864.966 lei | 725.786 lei | 337.743 lei | 0 lei | 50 lei |
| Cheltuieli totale | 8.566.297 lei | 7.782.039 lei | 8.153.324 lei | 6.056.027 lei | 2.356.130 lei | 3.733.469 lei | 2.147.639 lei | 417.231 lei | 157.034 lei | 415 lei | 628 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 123.856 lei | 221.031 lei | 433.354 lei | 1.565.631 lei | 666.413 lei | 1.044.600 lei | 688.711 lei | 301.297 lei | 177.335 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 415 lei | 580 lei |
| Rezultat net | 123.856 lei | 221.031 lei | 433.354 lei | 1.565.631 lei | 666.413 lei | 1.044.600 lei | 688.711 lei | 301.297 lei | 177.335 lei | -415 lei | -580 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 13.597.024 lei | 12.577.688 lei | 11.486.703 lei | 10.662.987 lei | 6.035.000 lei | 4.710.912 lei | 3.477.339 lei | 534.477 lei | 537.499 lei | 175 lei | 277 lei |
| Datorii | 13.284.125 lei | 11.888.644 lei | 10.901.891 lei | 9.097.115 lei | 4.116.509 lei | 3.240.519 lei | 2.788.388 lei | 231.983 lei | 362.617 lei | 2.628 lei | 2.315 lei |
| Capitaluri proprii | 312.899 lei | 689.044 lei | 584.812 lei | 1.565.872 lei | 1.918.491 lei | 1.470.393 lei | 688.951 lei | 302.494 lei | 174.882 lei | -2.453 lei | -2.038 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 103 | 91 | 62 | 25 | 16 | 3 | 1 | 1 | 1 | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 4 instanțe în 2 județe
Concentrat: 60% din dosare sunt la Tribunalul Gorj (9). Restul de 6 sunt împărțite între 3 instanțe.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Gorj | Gorj | Tribunal | 9 |
| Judecătoria Motru | Gorj | Judecătorie | 4 |
| Curtea de Apel Craiova | Dolj | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Târgu Jiu | Gorj | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 9
- Terţ poprit: 3
- Pârât: 2
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 9
- Civil: 6
Stadii procesuale
- Fond: 15
Dosare pe ani
- 2022: 1
- 2024: 2
- 2025: 1
- 2026: 11
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 15 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1148/263/2022 | Judecătoria Motru | Civil | Fond | Pârât |
| 3866/263/2024 | Judecătoria Motru | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 18089/318/2026 | Judecătoria Târgu Jiu | Civil | Fond | Pârât |
| 1352/263/2025 | Judecătoria Motru | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 4260/95/2026 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 4258/95/2026 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 4256/95/2026 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 4255/95/2026 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 4253/95/2026 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 4251/95/2026 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 4263/95/2026 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 4262/95/2026 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 1599/263/2026 | Judecătoria Motru | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 4257/95/2026 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 1475/54/2024 | Curtea de Apel Craiova | Civil | Fond | Petent |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MASIF PAINT SRL?
MASIF PAINT SRL apare în 15 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 29 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MASIF PAINT SRL?
Cel mai des la Tribunalul Gorj (9), Judecătoria Motru (4) și Curtea de Apel Craiova (1).
În ce calitate apare cel mai des MASIF PAINT SRL?
Cel mai des ca reclamant (9 din 15 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (9 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, pârât și petent?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.