ECOGREEN METAL HOUSE SRL — dosare în instanță
Numele ECOGREEN METAL HOUSE SRL apare în 6 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 29 martie 2023
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Debitor — 5 din 6 dosare cu calitate cunoscută (83%)
Din registrul firmelor (CUI 33318150)
- CUI
- 33318150
- Denumire
- ECOGREEN METAL HOUSE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|39|331|2014
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 26.06.2014
- Sediu
- Nordului, nr. 142, Municipiul Brăila, Brăila
- Activități autorizate (CAEN)
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 10.439.264 lei (-49% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,9 mil. lei · 2025 10,4 mil. lei · maxim 2021 31,4 mil. lei · minim 2015 3,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 33,5 mii lei · 2025 −2,1 mil. lei · maxim 2021 2,6 mil. lei · minim 2025 −2,1 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 12 · maxim 2023 18 · minim 2015 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 10.439.264 lei | 20.452.165 lei | 25.091.297 lei | 29.101.445 lei | 31.399.669 lei | 9.223.629 lei | 10.153.271 lei | 11.284.873 lei | 11.925.473 lei | 6.097.817 lei | 3.878.866 lei |
| Venituri totale | 10.959.216 lei | 22.008.536 lei | 25.223.602 lei | 29.510.394 lei | 31.618.036 lei | 9.281.615 lei | 10.352.197 lei | 11.296.465 lei | 11.935.684 lei | 6.107.451 lei | 3.884.975 lei |
| Cheltuieli totale | 13.099.974 lei | 21.855.489 lei | 24.475.391 lei | 27.904.121 lei | 28.587.314 lei | 8.902.283 lei | 10.061.144 lei | 10.346.455 lei | 10.297.124 lei | 5.648.874 lei | 3.839.595 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 67.800 lei | 621.540 lei | 1.360.873 lei | 2.595.406 lei | 319.093 lei | 242.221 lei | 805.897 lei | 1.413.143 lei | 383.453 lei | 33.497 lei |
| Pierdere netă | 2.140.758 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -2.140.758 lei | 67.800 lei | 621.540 lei | 1.360.873 lei | 2.595.406 lei | 319.093 lei | 242.221 lei | 805.897 lei | 1.413.143 lei | 383.453 lei | 33.497 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.297.701 lei | 8.590.362 lei | 5.479.351 lei | 4.748.506 lei | 4.312.971 lei | 2.922.456 lei | 3.049.506 lei | 1.983.447 lei | 2.095.976 lei | 1.176.988 lei | 416.724 lei |
| Datorii | 7.401.419 lei | 7.765.835 lei | 3.962.852 lei | 2.843.911 lei | 1.659.613 lei | 1.595.209 lei | 1.512.586 lei | 679.113 lei | 537.163 lei | 609.182 lei | 222.737 lei |
| Capitaluri proprii | -2.103.718 lei | 807.040 lei | 1.479.740 lei | 1.858.200 lei | 2.597.327 lei | 1.261.580 lei | 1.461.617 lei | 1.219.395 lei | 1.464.238 lei | 463.595 lei | 80.142 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 12 | 16 | 18 | 17 | 15 | 13 | 12 | 12 | 12 | 7 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Concentrat: 83% din dosare sunt la Tribunalul Brăila (5). Un dosar e la Judecătoria Focșani.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Brăila | Brăila | Tribunal | 5 |
| Judecătoria Focșani | Vrancea | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Debitor: 5
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 5
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 6
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2025: 1
- 2026: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 5196/231/2023 | Judecătoria Focșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 1582/113/2025/a1 | Tribunalul Brăila | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 1582/113/2025/a2 | Tribunalul Brăila | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 1582/113/2025/a3 | Tribunalul Brăila | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 1582/113/2025/a4 | Tribunalul Brăila | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 1582/113/2025 | Tribunalul Brăila | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ECOGREEN METAL HOUSE SRL?
ECOGREEN METAL HOUSE SRL apare în 6 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ECOGREEN METAL HOUSE SRL?
Cel mai des la Tribunalul Brăila (5) și Judecătoria Focșani (1).
În ce calitate apare cel mai des ECOGREEN METAL HOUSE SRL?
Cel mai des ca debitor (5 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă debitor și reclamant?
Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.