VISUAL CONCEPT BUSINESS SRL
VISUAL CONCEPT BUSINESS SRL: firmă în funcțiune din Sat Palanca, Comuna Florești-Stoenești, Giurgiu, CUI 33240255. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 33240255
- Denumire
- VISUAL CONCEPT BUSINESS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|52|284|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 03.06.2014
- Sediu
- ION IONESCU BRĂILA, nr. 90B, Sat Palanca, Comuna Florești-Stoenești, Giurgiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 2
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 2
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 2
Arată toate (22)
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 2
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 2
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 2
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 2
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 2
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 2
- 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare · rev. 2
- 9604 Activități de întreținere corporală · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 102,2 mii lei · 2023 23,6 mii lei · maxim 2020 273,3 mii lei · minim 2023 23,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,9 mii lei · 2025 −894 lei · maxim 2020 131,5 mii lei · minim 2024 −174,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 1 · 2025 1 · maxim 2022 1 · minim 2022 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | — | — | 23.566 lei | 215.736 lei | 184.370 lei | 273.347 lei | 181.622 lei | 205.982 lei | 89.698 lei | 77.016 lei | 102.200 lei |
| Venituri totale | 0 lei | 1.310 lei | 23.566 lei | 215.736 lei | 184.370 lei | 273.347 lei | 185.622 lei | 205.982 lei | 89.698 lei | 77.016 lei | 102.200 lei |
| Cheltuieli totale | 894 lei | 175.632 lei | 19.297 lei | 92.658 lei | 76.501 lei | 134.254 lei | 106.943 lei | 114.463 lei | 85.272 lei | 76.155 lei | 97.172 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 3.688 lei | 116.735 lei | 102.474 lei | 131.499 lei | 73.110 lei | 85.340 lei | 1.735 lei | 0 lei | 1.944 lei |
| Pierdere netă | 894 lei | 174.322 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 1.449 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -894 lei | -174.322 lei | 3.688 lei | 116.735 lei | 102.474 lei | 131.499 lei | 73.110 lei | 85.340 lei | 1.735 lei | -1.449 lei | 1.944 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 15.783 lei | 17.073 lei | 191.867 lei | 209.279 lei | 230.537 lei | 284.526 lei | 205.275 lei | 106.200 lei | 41.763 lei | 43.784 lei | 42.796 lei |
| Datorii | 0 lei | 396 lei | 868 lei | 21.969 lei | 17.962 lei | 42.425 lei | 34.673 lei | 8.708 lei | 29.612 lei | 33.368 lei | 30.930 lei |
| Capitaluri proprii | 15.783 lei | 16.677 lei | 190.999 lei | 187.310 lei | 212.575 lei | 242.101 lei | 170.602 lei | 97.492 lei | 12.151 lei | 10.416 lei | 11.866 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VISUAL CONCEPT BUSINESS SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, VISUAL CONCEPT BUSINESS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul VISUAL CONCEPT BUSINESS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Palanca, Comuna Florești-Stoenești, județul Giurgiu (ION IONESCU BRĂILA, nr. 90B); numărul de înmatriculare e J|52|284|2014, din 03.06.2014.
Câți salariați are VISUAL CONCEPT BUSINESS SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VISUAL CONCEPT BUSINESS SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.