PROMIL EXIM LOGISTIC SRL — dosare în instanță
Numele PROMIL EXIM LOGISTIC SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 21 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 17 martie 2026
- Ultima activitate
- 21 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 33157789)
- CUI
- 33157789
- Denumire
- PROMIL EXIM LOGISTIC S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|656|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.05.2014
- Sediu
- Principală, nr. 252F, PUNCT C.A.P., Sat Hințești, Comuna Moșoaia, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic · rev. 3
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 3
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
Arată toate (8)
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 17.310.218 lei (+142% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 200,3 mii lei · 2025 17,3 mil. lei · maxim 2025 17,3 mil. lei · minim 2015 200,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 2,6 mii lei · 2025 2,5 mil. lei · maxim 2025 2,5 mil. lei · minim 2015 2,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 33 · maxim 2025 33 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 17.310.218 lei | 7.140.535 lei | 7.754.652 lei | 6.614.168 lei | fără bilanț | 2.810.917 lei | 2.283.083 lei | 1.645.189 lei | 706.385 lei | 424.065 lei | 200.269 lei |
| Venituri totale | 19.279.997 lei | 7.078.255 lei | 7.186.240 lei | 7.094.424 lei | fără bilanț | 2.841.102 lei | 2.311.314 lei | 1.656.647 lei | 711.189 lei | 426.125 lei | 200.270 lei |
| Cheltuieli totale | 16.510.507 lei | 6.872.573 lei | 6.882.047 lei | 6.523.910 lei | fără bilanț | 2.363.348 lei | 2.202.671 lei | 1.550.844 lei | 696.222 lei | 361.291 lei | 191.617 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.450.523 lei | 154.422 lei | 196.803 lei | 503.770 lei | fără bilanț | 449.650 lei | 91.313 lei | 89.237 lei | 8.750 lei | 59.678 lei | 2.646 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.450.523 lei | 154.422 lei | 196.803 lei | 503.770 lei | fără bilanț | 449.650 lei | 91.313 lei | 89.237 lei | 8.750 lei | 59.678 lei | 2.646 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 18.104.952 lei | 7.871.334 lei | 4.311.644 lei | 4.123.054 lei | fără bilanț | 2.257.007 lei | 1.934.543 lei | 979.441 lei | 560.983 lei | 190.072 lei | 36.798 lei |
| Datorii | 2.363.148 lei | 6.859.825 lei | 3.454.557 lei | 3.417.130 lei | fără bilanț | 1.569.666 lei | 1.468.762 lei | 810.179 lei | 480.958 lei | 119.797 lei | 36.201 lei |
| Capitaluri proprii | 3.462.031 lei | 1.011.509 lei | 857.087 lei | 705.924 lei | fără bilanț | 686.341 lei | 464.781 lei | 158.262 lei | 69.025 lei | 60.275 lei | 597 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 33 | 27 | 22 | 19 | fără bilanț | 9 | 10 | 7 | 6 | 4 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 67% din dosare sunt la Judecătoria Costești (2). Un dosar e la Judecătoria Pitești.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Costești | Argeș | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Pitești | Argeș | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 2
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1392/214/2026 | Judecatoria COSTESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 4922/280/2026 | Judecătoria Pitești | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 1480/214/2026 | Judecatoria COSTESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PROMIL EXIM LOGISTIC SRL?
PROMIL EXIM LOGISTIC SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 21 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PROMIL EXIM LOGISTIC SRL?
Cel mai des la Judecatoria COSTESTI (2) și Judecătoria Pitești (1).
În ce calitate apare cel mai des PROMIL EXIM LOGISTIC SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.