STOEDUM CONSTRUCT SRL
STOEDUM CONSTRUCT SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Brăila, Brăila, CUI 33113391. Cifră de afaceri 2025: 2.937.875 lei, 9 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 33113391
- Denumire
- STOEDUM CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|09|256|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.04.2014
- Sediu
- PLANTELOR, nr. 22, bl. 3, sc. 3, et. 4, ap. 60, cam.1, Municipiul Brăila, Brăila
- Activități autorizate (CAEN)
- 3311 Repararea articolelor fabricate din metal · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
Arată toate (34)
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
- 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 2
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 2
- 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.937.875 lei (+150% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 927,5 mii lei · 2025 2,9 mil. lei · maxim 2022 4,9 mil. lei · minim 2017 198,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 19,7 mii lei · 2025 494,5 mii lei · maxim 2022 3,4 mil. lei · minim 2016 17 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 21 · 2025 9 · maxim 2019 44 · minim 2025 9.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.937.875 lei | 1.175.360 lei | 2.473.056 lei | 4.855.721 lei | 2.373.197 lei | 1.502.045 lei | 1.110.964 lei | 459.664 lei | 198.403 lei | 1.126.850 lei | 927.464 lei |
| Venituri totale | 2.492.343 lei | 1.506.175 lei | 1.496.642 lei | 6.068.659 lei | 2.374.345 lei | 1.562.268 lei | 1.110.964 lei | 459.664 lei | 373.403 lei | 1.127.129 lei | 927.465 lei |
| Cheltuieli totale | 1.935.371 lei | 1.247.870 lei | 1.457.869 lei | 2.584.334 lei | 788.145 lei | 791.847 lei | 953.456 lei | 346.549 lei | 364.649 lei | 1.127.100 lei | 903.683 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 494.530 lei | 223.695 lei | 14.498 lei | 3.424.852 lei | 1.562.943 lei | 755.401 lei | 146.398 lei | 108.518 lei | 5.935 lei | 17 lei | 19.668 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 494.530 lei | 223.695 lei | 14.498 lei | 3.424.852 lei | 1.562.943 lei | 755.401 lei | 146.398 lei | 108.518 lei | 5.935 lei | 17 lei | 19.668 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 894.826 lei | 910.403 lei | 604.924 lei | 3.647.383 lei | 2.140.893 lei | 1.091.456 lei | 1.212.905 lei | 554.185 lei | 471.858 lei | 434.238 lei | 270.204 lei |
| Datorii | 400.032 lei | 686.444 lei | 590.162 lei | 222.267 lei | 576.779 lei | 334.880 lei | 911.482 lei | 399.180 lei | 425.371 lei | 393.698 lei | 229.680 lei |
| Capitaluri proprii | 494.794 lei | 223.959 lei | 14.762 lei | 3.425.116 lei | 1.564.114 lei | 756.576 lei | 301.423 lei | 155.005 lei | 46.487 lei | 40.540 lei | 40.524 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 9 | 11 | 14 | 18 | 16 | 15 | 44 | 12 | 14 | 20 | 21 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este STOEDUM CONSTRUCT SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, STOEDUM CONSTRUCT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul STOEDUM CONSTRUCT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Brăila, județul Brăila (PLANTELOR, nr. 22, bl. 3, sc. 3, et. 4, ap. 60, cam.1); numărul de înmatriculare e J|09|256|2014, din 30.04.2014.
Ce cifră de afaceri a avut STOEDUM CONSTRUCT SRL în 2025?
2.937.875 lei, cu 150% peste 2024 (1.175.360 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 494.530 lei.
Câți salariați are STOEDUM CONSTRUCT SRL?
9 salariați în medie în 2025 (11 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre STOEDUM CONSTRUCT SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.