POLARIS MEDICAL S.R.L.
POLARIS MEDICAL S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Suceagu, Comuna Baciu, Cluj, CUI 33092124. Cifră de afaceri 2025: 142.877.137 lei, 208 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 33092124
- Denumire
- POLARIS MEDICAL S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|1446|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.04.2014
- Sediu
- SUCEAGU, nr. 323T, Sat Suceagu, Comuna Baciu, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
- 8610 Activități de asistență spitalicească · rev. 3
- 8621 Activități de asistență medicală generală · rev. 3
- 8622 Activități de asistență medicală specializată · rev. 3
- 8623 Activități de asistență stomatologică · rev. 3
- 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale · rev. 3
Arată toate (12)
- 8692 Transportul pacienților cu ambulanța · rev. 3
- 8693 Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor · rev. 3
- 8694 Activități ale infirmierelor și moașelor · rev. 3
- 8695 Activități de fizioterapie · rev. 3
- 8696 Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă · rev. 3
- 8697 Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 142.877.137 lei (+31% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,2 mil. lei · 2025 142,9 mil. lei · maxim 2025 142,9 mil. lei · minim 2015 1,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −6,4 mil. lei · 2025 87,9 mii lei · maxim 2025 87,9 mii lei · minim 2022 −24,6 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 77 · 2025 208 · maxim 2024 255 · minim 2015 77.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 142.877.137 lei | 109.314.850 lei | 65.838.073 lei | 39.349.286 lei | 8.593.603 lei | 8.236.500 lei | 18.565.843 lei | 19.353.166 lei | 15.394.125 lei | 7.861.269 lei | 1.192.963 lei |
| Venituri totale | 143.438.264 lei | 110.682.782 lei | 66.453.938 lei | 40.726.220 lei | 8.964.932 lei | 9.754.118 lei | 18.798.972 lei | 19.439.502 lei | 15.558.939 lei | 7.952.379 lei | 1.197.017 lei |
| Cheltuieli totale | 143.350.370 lei | 117.344.342 lei | 89.611.084 lei | 65.324.895 lei | 11.104.100 lei | 15.596.485 lei | 26.126.321 lei | 25.194.962 lei | 22.123.395 lei | 17.796.312 lei | 7.559.306 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 87.894 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 6.661.560 lei | 23.157.146 lei | 24.598.675 lei | 2.139.168 lei | 5.842.367 lei | 7.327.349 lei | 5.755.460 lei | 6.564.456 lei | 9.843.933 lei | 6.362.289 lei |
| Rezultat net | 87.894 lei | -6.661.560 lei | -23.157.146 lei | -24.598.675 lei | -2.139.168 lei | -5.842.367 lei | -7.327.349 lei | -5.755.460 lei | -6.564.456 lei | -9.843.933 lei | -6.362.289 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 70.703.872 lei | 66.185.872 lei | 40.784.102 lei | 34.754.364 lei | 1.124.331 lei | 1.196.642 lei | 2.008.428 lei | 1.829.374 lei | 2.301.516 lei | 2.180.412 lei | 1.021.199 lei |
| Datorii | 123.511.577 lei | 119.563.436 lei | 88.967.705 lei | 60.521.130 lei | 2.768.642 lei | 6.434.975 lei | 32.249.281 lei | 25.262.622 lei | 19.979.303 lei | 18.298.243 lei | 7.295.097 lei |
| Capitaluri proprii | -56.654.939 lei | -56.742.832 lei | -50.081.273 lei | -26.924.126 lei | -2.325.452 lei | -5.747.363 lei | -30.760.597 lei | -23.433.248 lei | -17.677.787 lei | -16.117.831 lei | -6.273.898 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 208 | 255 | 223 | 199 | 77 | 97 | 209 | 249 | 212 | 167 | 77 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
Întrebări frecvente
Este POLARIS MEDICAL S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, POLARIS MEDICAL S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul POLARIS MEDICAL S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Suceagu, Comuna Baciu, județul Cluj (SUCEAGU, nr. 323T); numărul de înmatriculare e J|12|1446|2014, din 24.04.2014.
Ce cifră de afaceri a avut POLARIS MEDICAL S.R.L. în 2025?
142.877.137 lei, cu 31% peste 2024 (109.314.850 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 87.894 lei.
Câți salariați are POLARIS MEDICAL S.R.L.?
208 salariați în medie în 2025 (255 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre POLARIS MEDICAL S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.