ENERGO PRO LC SRL
ENERGO PRO LC SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Sibiu, Sibiu, CUI 33089633. Cifră de afaceri 2025: 1.274.184 lei, 4 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 33089633
- Denumire
- ENERGO PRO LC SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|407|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.04.2014
- Sediu
- MIRĂSLĂU, nr. 15, Municipiul Sibiu, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice · rev. 2
- 3314 Repararea echipamentelor electrice · rev. 2
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
- 3511 Producția de energie electrică · rev. 2
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
Arată toate (19)
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 9 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.274.184 lei (+80% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 83,4 mii lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2025 1,3 mil. lei · minim 2016 58,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 18 mii lei · 2025 −33,9 mii lei · maxim 2022 208 mii lei · minim 2025 −33,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2020 1 · 2025 4 · maxim 2023 5 · minim 2020 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.274.184 lei | 707.922 lei | 856.873 lei | 906.673 lei | 166.385 lei | 104.578 lei | fără bilanț | fără bilanț | 106.127 lei | 58.463 lei | 83.354 lei |
| Venituri totale | 1.275.276 lei | 707.948 lei | 862.858 lei | 906.802 lei | 166.394 lei | 104.644 lei | fără bilanț | fără bilanț | 106.127 lei | 58.463 lei | 83.354 lei |
| Cheltuieli totale | 1.277.383 lei | 634.117 lei | 832.446 lei | 690.983 lei | 61.359 lei | 61.400 lei | fără bilanț | fără bilanț | 53.560 lei | 42.712 lei | 62.839 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 60.623 lei | 24.509 lei | 208.014 lei | 100.143 lei | 40.104 lei | fără bilanț | fără bilanț | 49.384 lei | 14.074 lei | 18.014 lei |
| Pierdere netă | 33.932 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -33.932 lei | 60.623 lei | 24.509 lei | 208.014 lei | 100.143 lei | 40.104 lei | fără bilanț | fără bilanț | 49.384 lei | 14.074 lei | 18.014 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 279.241 lei | 206.513 lei | 254.818 lei | 269.260 lei | 136.516 lei | 87.990 lei | fără bilanț | fără bilanț | 67.479 lei | 17.251 lei | 31.016 lei |
| Datorii | 166.990 lei | 60.331 lei | 169.259 lei | 58.210 lei | 3.480 lei | 3.039 lei | fără bilanț | fără bilanț | 3.821 lei | 2.977 lei | 7.868 lei |
| Capitaluri proprii | 112.251 lei | 146.182 lei | 85.559 lei | 211.050 lei | 133.036 lei | 84.951 lei | fără bilanț | fără bilanț | 63.658 lei | 14.274 lei | 23.148 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 5 | 2 | 1 | 1 | fără bilanț | fără bilanț | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ENERGO PRO LC SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, ENERGO PRO LC SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ENERGO PRO LC SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Sibiu, județul Sibiu (MIRĂSLĂU, nr. 15); numărul de înmatriculare e J|32|407|2014, din 23.04.2014.
Ce cifră de afaceri a avut ENERGO PRO LC SRL în 2025?
1.274.184 lei, cu 80% peste 2024 (707.922 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 33.932 lei.
Câți salariați are ENERGO PRO LC SRL?
4 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ENERGO PRO LC SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.