VALENPAT SRL
VALENPAT SRL: firmă în funcțiune din Loc. Aleșd, Oraș Aleșd, Bihor, CUI 33071733. Cifră de afaceri 2025: 508.664 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 33071733
- Denumire
- VALENPAT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|05|655|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.04.2014
- Sediu
- BOBÂLNA, nr. 63, Loc. Aleșd, Oraș Aleșd, Bihor
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
Arată toate (39)
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5819 Alte activități de editare · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor · rev. 3
- 7752 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare) · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 9699 Alte servicii personale n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 7 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 508.664 lei (+99% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 143,4 mii lei · 2025 508,7 mii lei · maxim 2025 508,7 mii lei · minim 2017 138,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 98,6 mii lei · 2025 172,2 mii lei · maxim 2016 187,9 mii lei · minim 2024 −134,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 1 · 2025 1 · maxim 2017 1 · minim 2017 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 508.664 lei | 255.810 lei | 483.742 lei | 218.678 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 138.444 lei | 248.386 lei | 143.446 lei |
| Venituri totale | 515.608 lei | 258.080 lei | 485.371 lei | 231.732 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 155.718 lei | 259.869 lei | 146.624 lei |
| Cheltuieli totale | 330.318 lei | 389.725 lei | 385.739 lei | 316.334 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 162.115 lei | 64.418 lei | 43.675 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 172.151 lei | 0 lei | 94.892 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 187.860 lei | 98.589 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 134.213 lei | 0 lei | 86.789 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 7.919 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 172.151 lei | -134.213 lei | 94.892 lei | -86.789 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | -7.919 lei | 187.860 lei | 98.589 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 255.586 lei | 157.373 lei | 146.264 lei | 28.153 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 328.551 lei | 341.880 lei | 134.393 lei |
| Datorii | 94.995 lei | 164.817 lei | 44.376 lei | 21.156 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 18.077 lei | 23.487 lei | 3.859 lei |
| Capitaluri proprii | 152.358 lei | -19.794 lei | 101.888 lei | 6.997 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 310.474 lei | 318.393 lei | 130.534 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 1 | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VALENPAT SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, VALENPAT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul VALENPAT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Aleșd, Oraș Aleșd, județul Bihor (BOBÂLNA, nr. 63); numărul de înmatriculare e J|05|655|2014, din 16.04.2014.
Ce cifră de afaceri a avut VALENPAT SRL în 2025?
508.664 lei, cu 99% peste 2024 (255.810 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 172.151 lei.
Câți salariați are VALENPAT SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VALENPAT SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.