TREND ENGINEERING SRL

TREND ENGINEERING SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Brașov, Brașov, CUI 32872997. Cifră de afaceri 2025: 8.079.194 lei, 15 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
32872997
Denumire
TREND ENGINEERING SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|08|338|2014
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
04.03.2014
Sediu
CEFERIȘTILOR, nr. 59, biroul 1., Municipiul Brașov, Brașov
Activități autorizate (CAEN)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
Arată toate (22)
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou · rev. 2
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
  • 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 2
  • 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu · rev. 2
  • 6120 Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit) · rev. 2
  • 6190 Alte activități de telecomunicații · rev. 2
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 2
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
  • 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare · rev. 2
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
  • 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice · rev. 2
  • 9512 Repararea echipamentelor de comunicații · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 8.079.194 lei (+264% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 504,8 mii lei · 2025 8,1 mil. lei · maxim 2025 8,1 mil. lei · minim 2015 504,8 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 145,4 mii lei · 2025 584,1 mii lei · maxim 2022 659,5 mii lei · minim 2015 145,4 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 15 · maxim 2025 15 · minim 2015 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă8.079.194 lei2.219.239 lei1.922.301 lei2.477.666 lei717.171 lei706.529 lei939.084 lei785.946 lei911.662 lei707.930 lei504.750 lei
Venituri totale8.098.478 lei2.249.306 lei1.936.196 lei2.479.070 lei717.458 lei707.494 lei939.213 lei785.946 lei911.662 lei707.930 lei504.750 lei
Cheltuieli totale7.414.679 lei1.789.321 lei1.325.281 lei1.794.897 lei462.529 lei454.084 lei586.111 lei418.387 lei546.386 lei462.854 lei332.612 lei
Rezultat
Profit net584.100 lei402.607 lei593.880 lei659.496 lei247.757 lei246.339 lei343.711 lei359.699 lei355.674 lei209.164 lei145.400 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net584.100 lei402.607 lei593.880 lei659.496 lei247.757 lei246.339 lei343.711 lei359.699 lei355.674 lei209.164 lei145.400 lei
Bilanț
Active totale2.904.017 lei2.035.262 lei1.676.152 lei1.593.519 lei686.283 lei657.721 lei743.554 lei468.217 lei483.155 lei392.556 lei301.093 lei
Datorii1.238.666 lei1.190.082 lei933.579 lei933.783 lei438.286 lei103.331 lei399.603 lei108.278 lei127.241 lei183.145 lei155.445 lei
Capitaluri proprii1.129.280 lei845.180 lei742.573 lei659.736 lei247.997 lei554.390 lei343.951 lei359.939 lei355.914 lei209.411 lei145.648 lei
Oameni
Număr mediu de salariați155221111111

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este TREND ENGINEERING SRL activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, TREND ENGINEERING SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul TREND ENGINEERING SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Brașov, județul Brașov (CEFERIȘTILOR, nr. 59, biroul 1.); numărul de înmatriculare e J|08|338|2014, din 04.03.2014.

Ce cifră de afaceri a avut TREND ENGINEERING SRL în 2025?

8.079.194 lei, cu 264% peste 2024 (2.219.239 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 584.100 lei.

Câți salariați are TREND ENGINEERING SRL?

15 salariați în medie în 2025 (5 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre TREND ENGINEERING SRL?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.