SMART PRODUCTS I&D SRL — dosare în instanță
Numele SMART PRODUCTS I&D SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 08 decembrie 2022
- Ultima activitate
- 16 octombrie 2026
- Rol dominant
- Contestator — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 32806659)
- CUI
- 32806659
- Denumire
- SMART PRODUCTS I&D SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|1917|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.02.2014
- Sediu
- MACULUI, nr. 3, HALA C3/1, Loc. Rudeni, Oraș Chitila, Ilfov
- Activități autorizate (CAEN)
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
Arată toate (41)
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a. · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică · rev. 3
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
- 9699 Alte servicii personale n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 10.525.835 lei (+6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 888,3 mii lei · 2025 10,5 mil. lei · maxim 2025 10,5 mil. lei · minim 2015 888,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 188,6 mii lei · 2025 547,6 mii lei · maxim 2020 956,1 mii lei · minim 2018 36,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 0 · 2025 8 · maxim 2025 8 · minim 2015 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 10.525.835 lei | 9.899.383 lei | 8.109.046 lei | 6.743.815 lei | 4.762.220 lei | 6.469.503 lei | 7.176.848 lei | 2.855.020 lei | 2.247.261 lei | 1.313.148 lei | 888.346 lei |
| Venituri totale | 10.946.822 lei | 10.166.391 lei | 8.316.743 lei | 6.783.837 lei | 4.834.780 lei | 6.591.475 lei | 7.310.881 lei | 2.907.225 lei | 2.288.403 lei | 1.314.387 lei | 889.003 lei |
| Cheltuieli totale | 10.304.644 lei | 9.246.131 lei | 7.421.695 lei | 6.469.658 lei | 4.462.428 lei | 5.503.714 lei | 6.702.215 lei | 2.841.209 lei | 1.929.679 lei | 1.263.926 lei | 662.721 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 547.578 lei | 785.164 lei | 765.012 lei | 260.304 lei | 303.302 lei | 956.146 lei | 493.225 lei | 36.639 lei | 334.302 lei | 40.557 lei | 188.572 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 547.578 lei | 785.164 lei | 765.012 lei | 260.304 lei | 303.302 lei | 956.146 lei | 493.225 lei | 36.639 lei | 334.302 lei | 40.557 lei | 188.572 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.849.193 lei | 4.199.283 lei | 3.135.938 lei | 2.725.599 lei | 2.207.329 lei | 2.997.138 lei | 1.343.387 lei | 1.153.924 lei | 1.291.839 lei | 593.244 lei | 380.848 lei |
| Datorii | 3.107.185 lei | 3.413.854 lei | 2.215.388 lei | 1.739.626 lei | 855.401 lei | 1.798.512 lei | 650.907 lei | 734.670 lei | 694.519 lei | 330.226 lei | 158.387 lei |
| Capitaluri proprii | 742.008 lei | 785.429 lei | 920.550 lei | 985.973 lei | 1.351.928 lei | 1.198.626 lei | 692.480 lei | 419.254 lei | 597.320 lei | 263.018 lei | 222.461 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 8 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 2 | 1 | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Judecătoria Sectorului 6 (1 · 50%), apoi Tribunalul București (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Sectorului 6 | București | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul București | București | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Contestator: 1
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2022: 1
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 34371/3/2022 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 23791/303/2024 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Civil | Fond | Contestator |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare SMART PRODUCTS I&D SRL?
SMART PRODUCTS I&D SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des SMART PRODUCTS I&D SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (1) și Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI (1).
În ce calitate apare cel mai des SMART PRODUCTS I&D SRL?
Cel mai des ca contestator (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă contestator și pârât?
Contestator: persoana care a formulat o contestație. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 19 octombrie 2026.