SPORT COM SRL
SPORT COM SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Roșiori de Vede, Teleorman, CUI 3278240. Cifră de afaceri 2025: 240.337 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 3278240
- Denumire
- SPORT COM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|34|1595|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.12.1992
- Sediu
- Str. MARASESTI, bl. S111, Municipiul Roșiori de Vede, Teleorman
- Activități autorizate (CAEN)
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (7)
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 240.337 lei (-12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 198,4 mii lei · 2025 240,3 mii lei · maxim 2017 320,4 mii lei · minim 2020 178,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 286 lei · 2025 −44,7 mii lei · maxim 2017 15,7 mii lei · minim 2025 −44,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2015 2 · minim 2024 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 240.337 lei | 274.294 lei | 266.910 lei | 241.734 lei | 218.539 lei | 178.816 lei | 278.572 lei | 282.242 lei | 320.419 lei | 274.418 lei | 198.361 lei |
| Venituri totale | 245.116 lei | 278.983 lei | 266.961 lei | 243.489 lei | 222.305 lei | 179.476 lei | 279.444 lei | 283.423 lei | 321.009 lei | 275.258 lei | 198.945 lei |
| Cheltuieli totale | 287.368 lei | 285.545 lei | 261.714 lei | 238.044 lei | 219.201 lei | 211.429 lei | 274.561 lei | 276.223 lei | 301.680 lei | 266.997 lei | 192.690 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 2.631 lei | 3.193 lei | 1.077 lei | 0 lei | 2.370 lei | 4.366 lei | 15.727 lei | 2.756 lei | 286 lei |
| Pierdere netă | 44.654 lei | 9.258 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 33.627 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -44.654 lei | -9.258 lei | 2.631 lei | 3.193 lei | 1.077 lei | -33.627 lei | 2.370 lei | 4.366 lei | 15.727 lei | 2.756 lei | 286 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 455.674 lei | 513.115 lei | 458.512 lei | 447.586 lei | 444.867 lei | 426.900 lei | 437.196 lei | 494.186 lei | 325.694 lei | 321.391 lei | 344.630 lei |
| Datorii | 359.061 lei | 371.848 lei | 307.987 lei | 299.692 lei | 300.166 lei | 283.277 lei | 259.945 lei | 319.304 lei | 155.178 lei | 166.602 lei | 192.596 lei |
| Capitaluri proprii | 96.613 lei | 141.267 lei | 150.525 lei | 147.894 lei | 144.701 lei | 143.623 lei | 177.251 lei | 174.882 lei | 170.516 lei | 154.789 lei | 152.034 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 2 | — | — | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SPORT COM SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, SPORT COM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SPORT COM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Roșiori de Vede, județul Teleorman (Str. MARASESTI, bl. S111); numărul de înmatriculare e J|34|1595|1992, din 15.12.1992.
Ce cifră de afaceri a avut SPORT COM SRL în 2025?
240.337 lei, cu 12% sub 2024 (274.294 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 44.654 lei.
Câți salariați are SPORT COM SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SPORT COM SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.