PROVOLK SRL — dosare în instanță
Numele PROVOLK SRL apare în 7 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 03 noiembrie 2026.
- Dosare publice
- 7
- Instanțe
- 5
- Primul dosar
- 26 iulie 2022
- Ultima activitate
- 03 noiembrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 4 din 7 dosare cu calitate cunoscută (57%)
Din registrul firmelor (CUI 32730771)
- CUI
- 32730771
- Denumire
- PROVOLK S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|33|91|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 31.01.2014
- Sediu
- SUCEVEI, nr. 278A, Loc. Plopeni, Oraș Salcea, Suceava
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
Arată toate (10)
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 14.884.889 lei (-16% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 531,9 mii lei · 2025 14,9 mil. lei · maxim 2024 17,6 mil. lei · minim 2015 531,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 35,1 mii lei · 2025 20,4 mii lei · maxim 2023 769,9 mii lei · minim 2018 5,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 27 · maxim 2021 55 · minim 2015 7.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 14.884.889 lei | 17.628.481 lei | 14.514.722 lei | 6.759.851 lei | 4.480.256 lei | 1.692.080 lei | 3.424.194 lei | 2.247.842 lei | 1.360.921 lei | 908.621 lei | 531.936 lei |
| Venituri totale | 16.326.537 lei | 18.517.026 lei | 15.513.487 lei | 7.646.580 lei | 4.959.410 lei | 1.892.628 lei | 3.457.934 lei | 2.252.890 lei | 1.375.347 lei | 911.492 lei | 533.730 lei |
| Cheltuieli totale | 16.273.870 lei | 18.231.393 lei | 14.584.489 lei | 6.734.126 lei | 4.390.965 lei | 1.836.494 lei | 3.379.095 lei | 2.225.271 lei | 1.284.658 lei | 884.404 lei | 493.306 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 20.419 lei | 186.260 lei | 769.878 lei | 749.671 lei | 521.584 lei | 39.214 lei | 44.597 lei | 5.255 lei | 77.937 lei | 23.485 lei | 35.077 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 20.419 lei | 186.260 lei | 769.878 lei | 749.671 lei | 521.584 lei | 39.214 lei | 44.597 lei | 5.255 lei | 77.937 lei | 23.485 lei | 35.077 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 6.079.995 lei | 9.270.624 lei | 9.239.717 lei | 8.197.149 lei | 5.930.161 lei | 6.130.611 lei | 1.299.315 lei | 458.598 lei | 227.000 lei | 178.945 lei | 86.634 lei |
| Datorii | 3.953.806 lei | 4.854.923 lei | 4.401.668 lei | 3.358.274 lei | 1.443.125 lei | 1.694.620 lei | 1.107.381 lei | 311.260 lei | 84.917 lei | 114.799 lei | 45.974 lei |
| Capitaluri proprii | 1.130.262 lei | 2.811.164 lei | 2.624.903 lei | 1.778.897 lei | 752.731 lei | 231.148 lei | 191.934 lei | 147.338 lei | 142.083 lei | 64.146 lei | 40.660 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 27 | 33 | 31 | 38 | 55 | 24 | 35 | 16 | 18 | 13 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 5 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Judecătoria Buftea (2 · 29%), apoi Tribunalul București (2), Curtea de Apel Suceava (1), Judecătoria Suceava (1) și Tribunalul Ilfov (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Buftea | Ilfov | Judecătorie | 2 |
| Tribunalul București | București | Tribunal | 2 |
| Curtea de Apel Suceava | Suceava | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Suceava | Suceava | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Ilfov | Ilfov | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 4
- Creditor: 2
- Contestator: 1
Categorii de dosare
- Civil: 3
- Insolvență: 2
- Contencios administrativ: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 7
Dosare pe ani
- 2022: 1
- 2023: 1
- 2024: 2
- 2025: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 7 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 10435/314/2025 | Judecătoria Suceava | Civil | Fond | Contestator |
| 1707/93/2024 | Tribunalul Ilfov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 20423/3/2022 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 33004/94/2024 | Judecatoria BUFTEA | Civil | Fond | Reclamant |
| 20423/3/2022/a5 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 11591/94/2025 | Judecatoria BUFTEA | Civil | Fond | Reclamant |
| 508/39/2025 | Curtea de Apel Suceava | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PROVOLK SRL?
PROVOLK SRL apare în 7 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 03 noiembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PROVOLK SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (2), Judecatoria BUFTEA (2) și Curtea de Apel Suceava (1).
În ce calitate apare cel mai des PROVOLK SRL?
Cel mai des ca reclamant (4 din 7 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, creditor și contestator?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Contestator: persoana care a formulat o contestație.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 05 noiembrie 2026.