INVENTIVE SOLUTIONS CONSTRUCT SRL
INVENTIVE SOLUTIONS CONSTRUCT SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 3, București, CUI 32684101. Cifră de afaceri 2025: 1.437.560 lei, 2 salariați. Date
Registru
- CUI
- 32684101
- Denumire
- INVENTIVE SOLUTIONS CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|569|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.01.2014
- Sediu
- GURA PUTNEI, nr. 45G, ap. 7, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
Arată toate (34)
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.437.560 lei (+28% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 1,5 mii lei · 2025 1,4 mil. lei · maxim 2025 1,4 mil. lei · minim 2017 1,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −1,7 mii lei · 2025 636,1 mii lei · maxim 2025 636,1 mii lei · minim 2020 −133,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 1 · 2025 2 · maxim 2022 2 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.437.560 lei | 1.127.160 lei | 652.088 lei | 612.274 lei | 240.016 lei | 228.631 lei | 499.237 lei | 93.156 lei | 1.500 lei | — | — |
| Venituri totale | 1.449.015 lei | 1.132.526 lei | 669.082 lei | 637.051 lei | 253.009 lei | 278.618 lei | 499.686 lei | 93.292 lei | 1.500 lei | 0 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 775.025 lei | 672.111 lei | 382.328 lei | 439.886 lei | 195.982 lei | 409.021 lei | 487.774 lei | 43.610 lei | 4.468 lei | 1.988 lei | 1.670 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 636.112 lei | 431.514 lei | 280.175 lei | 190.922 lei | 54.497 lei | 0 lei | 6.457 lei | 46.882 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 133.079 lei | 0 lei | 0 lei | 3.013 lei | 1.988 lei | 1.670 lei |
| Rezultat net | 636.112 lei | 431.514 lei | 280.175 lei | 190.922 lei | 54.497 lei | -133.079 lei | 6.457 lei | 46.882 lei | -3.013 lei | -1.988 lei | -1.670 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 882.089 lei | 590.754 lei | 488.697 lei | 194.243 lei | 45.671 lei | 127.186 lei | 104.898 lei | 62.044 lei | 2.187 lei | 223 lei | 362 lei |
| Datorii | 240.237 lei | 155.340 lei | 201.485 lei | 54.503 lei | 96.669 lei | 232.865 lei | 77.498 lei | 25.312 lei | 12.337 lei | 7.360 lei | 5.511 lei |
| Capitaluri proprii | 636.352 lei | 431.754 lei | 280.415 lei | 139.740 lei | -51.182 lei | -105.679 lei | 27.400 lei | 36.732 lei | -10.150 lei | -7.137 lei | -5.149 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este INVENTIVE SOLUTIONS CONSTRUCT SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, INVENTIVE SOLUTIONS CONSTRUCT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul INVENTIVE SOLUTIONS CONSTRUCT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 3, județul București (GURA PUTNEI, nr. 45G, ap. 7); numărul de înmatriculare e J|40|569|2014, din 21.01.2014.
Ce cifră de afaceri a avut INVENTIVE SOLUTIONS CONSTRUCT SRL în 2025?
1.437.560 lei, cu 28% peste 2024 (1.127.160 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 636.112 lei.
Câți salariați are INVENTIVE SOLUTIONS CONSTRUCT SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre INVENTIVE SOLUTIONS CONSTRUCT SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.