CHERY VALLEY SRL — dosare în instanță
Numele CHERY VALLEY SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 30 ianuarie 2025
- Ultima activitate
- 16 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 4 dosare cu calitate cunoscută (25%)
Din registrul firmelor (CUI 32642360)
- CUI
- 32642360
- Denumire
- CHERY VALLEY SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|13|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.01.2014
- Sediu
- nr. 208, Sat Ighișu Vechi, Comuna Bîrghiș, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 0147 Creșterea păsărilor · rev. 2
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 2
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 2
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 939.283 lei (+17% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 26,1 mii lei · 2024 939,3 mii lei · maxim 2021 1,2 mil. lei · minim 2015 26,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 7,6 mii lei · 2024 748,5 mii lei · maxim 2024 748,5 mii lei · minim 2019 −114,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 1 · 2024 1 · maxim 2021 2 · minim 2016 1.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 939.283 lei | 803.585 lei | 694.905 lei | 1.212.001 lei | 635.175 lei | 267.858 lei | 223.688 lei | 339.434 lei | 247.564 lei | 26.105 lei |
| Venituri totale | 1.258.436 lei | 808.525 lei | 708.006 lei | 863.052 lei | 643.371 lei | 706.710 lei | 538.661 lei | 271.770 lei | 442.552 lei | 54.681 lei |
| Cheltuieli totale | 498.012 lei | 605.618 lei | 470.535 lei | 613.424 lei | 351.609 lei | 801.106 lei | 587.622 lei | 257.336 lei | 437.590 lei | 46.949 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 748.493 lei | 197.576 lei | 233.660 lei | 241.410 lei | 275.502 lei | 0 lei | 0 lei | 10.155 lei | 1.667 lei | 7.599 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 114.213 lei | 50.240 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 748.493 lei | 197.576 lei | 233.660 lei | 241.410 lei | 275.502 lei | -114.213 lei | -50.240 lei | 10.155 lei | 1.667 lei | 7.599 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 5.200.088 lei | 3.306.820 lei | 2.875.822 lei | 2.178.866 lei | 2.206.544 lei | 1.738.706 lei | 1.046.592 lei | 973.961 lei | 433.368 lei | 99.567 lei |
| Datorii | 3.643.983 lei | 2.499.208 lei | 2.265.786 lei | 1.802.490 lei | 2.075.578 lei | 1.883.242 lei | 1.076.915 lei | 954.044 lei | 423.606 lei | 91.472 lei |
| Capitaluri proprii | 1.556.105 lei | 807.612 lei | 610.036 lei | 376.376 lei | 130.966 lei | -144.536 lei | -30.323 lei | 19.917 lei | 9.762 lei | 8.095 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Judecătoria Ploiești (2 · 50%), apoi Tribunalul Dâmbovița (2).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Ploiești | Prahova | Judecătorie | 2 |
| Tribunalul Dâmbovița | Dâmbovița | Tribunal | 2 |
Calitate procesuală
- Creditor: 1
- Intimat Creditor: 1
- Petent: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Fond: 4
Dosare pe ani
- 2025: 2
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 19878/281/2026/a1 | Judecătoria Ploiești | Civil | Fond | Petent |
| 287/120/2025 | Tribunalul Dâmbovița | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 287/120/2025/a2 | Tribunalul Dâmbovița | Insolvență / faliment | Fond | Intimat Creditor |
| 19878/281/2026 | Judecătoria Ploiești | Civil | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CHERY VALLEY SRL?
CHERY VALLEY SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des CHERY VALLEY SRL?
Cel mai des la Tribunalul Dâmbovița (2) și Judecătoria Ploiești (2).
În ce calitate apare cel mai des CHERY VALLEY SRL?
Cel mai des ca creditor (1 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat, petent și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.