MONEMCOM 14 SRL — dosare în instanță
Numele MONEMCOM 14 SRL apare în 7 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 7
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 24 iulie 2018
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 2 din 7 dosare cu calitate cunoscută (29%)
Din registrul firmelor (CUI 32636686)
- CUI
- 32636686
- Denumire
- MONEMCOM 14 SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|18|15|2014
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.01.2014
- Sediu
- nr. 327, Sat Cernădia, Comuna Baia de Fier, Gorj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 2
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
Arată toate (10)
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.032.870 lei (-39% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 874,5 mii lei · 2025 5 mil. lei · maxim 2024 8,2 mil. lei · minim 2015 874,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 159 mii lei · 2025 133,7 mii lei · maxim 2024 1,4 mil. lei · minim 2025 133,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 19 · maxim 2024 20 · minim 2015 7.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.032.870 lei | 8.199.935 lei | 4.748.779 lei | 4.321.059 lei | 4.206.846 lei | 4.388.886 lei | 3.595.018 lei | 2.548.733 lei | 4.075.661 lei | 2.775.705 lei | 874.496 lei |
| Venituri totale | 5.801.761 lei | 8.847.295 lei | 5.102.551 lei | 5.139.978 lei | 4.667.642 lei | 4.633.921 lei | 3.875.497 lei | 2.735.798 lei | 4.120.411 lei | 3.052.397 lei | 936.058 lei |
| Cheltuieli totale | 5.634.330 lei | 7.178.029 lei | 4.664.496 lei | 4.649.240 lei | 4.342.370 lei | 4.178.348 lei | 3.122.609 lei | 2.506.534 lei | 3.375.176 lei | 2.549.741 lei | 746.196 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 133.712 lei | 1.417.094 lei | 378.314 lei | 456.165 lei | 279.528 lei | 409.234 lei | 714.134 lei | 201.906 lei | 621.835 lei | 421.540 lei | 158.993 lei |
| Pierdere netă | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Rezultat net | 133.712 lei | 1.417.094 lei | 378.314 lei | 456.165 lei | 279.528 lei | 409.234 lei | 714.134 lei | 201.906 lei | 621.835 lei | 421.540 lei | 158.993 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.361.756 lei | 5.753.066 lei | 4.342.252 lei | 3.958.673 lei | 3.953.912 lei | 3.077.586 lei | 2.768.469 lei | 2.584.963 lei | 2.263.446 lei | 1.327.609 lei | 752.112 lei |
| Datorii | 2.019.947 lei | 2.844.445 lei | 2.288.765 lei | 2.117.999 lei | 2.306.551 lei | 1.208.694 lei | 1.160.118 lei | 1.380.140 lei | 1.104.533 lei | 790.532 lei | 636.575 lei |
| Capitaluri proprii | 2.341.809 lei | 2.908.621 lei | 2.053.487 lei | 1.840.674 lei | 1.647.361 lei | 1.868.892 lei | 1.608.351 lei | 1.204.823 lei | 1.158.913 lei | 537.077 lei | 115.537 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 19 | 20 | 13 | 13 | 14 | 16 | 16 | 13 | 18 | 10 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 2
- Apelant Pârât: 1
- Apelant Petent: 1
- Creditor: 1
- Debitor: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Contencios administrativ: 2
- Litigii cu profesioniștii: 2
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Fond: 5
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2018: 1
- 2023: 2
- 2025: 2
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 7 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2016/95/2025 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 2016/95/2025* | Tribunalul Gorj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 7808/318/2026 | Judecătoria Târgu Jiu | Civil | Fond | Debitor |
| 4113/95/2023 | Curtea de Apel Craiova | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Pârât |
| 2295/95/2018 | Tribunalul Gorj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 32353/302/2023 | Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 331/267/2023 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant Petent |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MONEMCOM 14 SRL?
MONEMCOM 14 SRL apare în 7 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MONEMCOM 14 SRL?
Cel mai des la Tribunalul Gorj (4), Curtea de Apel Craiova (1) și Judecatoria SECTORUL 5 BUCURESTI (1).
În ce calitate apare cel mai des MONEMCOM 14 SRL?
Cel mai des ca pârât (2 din 7 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, apelant, petent, creditor și debitor?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.