GULLIVERS COMMUNICATION SRL
GULLIVERS COMMUNICATION SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 32620906. Cifră de afaceri 2025: 1.145.148 lei, 1 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 32620906
- Denumire
- GULLIVERS COMMUNICATION SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|23|3865|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.12.2013
- Sediu
- PROMOROACA, nr. 7, et. 7, ap. 22A, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4934 Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi · rev. 3
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
Arată toate (34)
- 5030 Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 5811 Activități de editare a cărților · rev. 3
- 5812 Activități de editare a ziarelor · rev. 3
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor · rev. 3
- 5819 Alte activități de editare · rev. 3
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video · rev. 3
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar · rev. 3
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
- 7413 Activități de design de interior · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
- 7420 Activități fotografice · rev. 3
- 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală · rev. 3
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale · rev. 3
- 9013 Alte activități de creație artistică · rev. 3
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole) · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.145.148 lei (+247% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 702,5 mii lei · 2025 1,1 mil. lei · maxim 2019 3,2 mil. lei · minim 2024 330,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 17,5 mii lei · 2025 902,6 mii lei · maxim 2019 1,6 mil. lei · minim 2016 −128,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 0 · 2025 1 · maxim 2018 9 · minim 2015 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.145.148 lei | 330.276 lei | 1.507.186 lei | 1.789.589 lei | 1.866.377 lei | 655.876 lei | 3.172.047 lei | 2.589.594 lei | 1.935.146 lei | 778.743 lei | 702.534 lei |
| Venituri totale | 1.145.148 lei | 330.276 lei | 1.507.186 lei | 2.286.413 lei | 2.353.544 lei | 679.865 lei | 3.172.047 lei | 2.589.594 lei | 1.982.709 lei | 778.743 lei | 702.534 lei |
| Cheltuieli totale | 208.214 lei | 256.205 lei | 767.797 lei | 1.650.617 lei | 1.554.002 lei | 490.626 lei | 1.535.162 lei | 1.709.582 lei | 932.790 lei | 907.487 lei | 681.653 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 902.564 lei | 63.464 lei | 726.126 lei | 618.258 lei | 781.203 lei | 183.465 lei | 1.605.165 lei | 854.116 lei | 1.030.092 lei | 0 lei | 17.535 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 128.744 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 902.564 lei | 63.464 lei | 726.126 lei | 618.258 lei | 781.203 lei | 183.465 lei | 1.605.165 lei | 854.116 lei | 1.030.092 lei | -128.744 lei | 17.535 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.808.702 lei | 1.026.166 lei | 1.471.727 lei | 1.571.123 lei | 2.969.130 lei | 3.195.090 lei | 4.601.904 lei | 2.521.694 lei | 1.068.805 lei | 84.681 lei | 319.197 lei |
| Datorii | 905.178 lei | 139.357 lei | 648.382 lei | 951.904 lei | 1.456.519 lei | 963.682 lei | 1.553.961 lei | 1.078.916 lei | 67.743 lei | 113.712 lei | 219.484 lei |
| Capitaluri proprii | 903.524 lei | 886.809 lei | 823.345 lei | 619.219 lei | 1.512.611 lei | 2.231.408 lei | 3.047.943 lei | 1.442.778 lei | 1.001.062 lei | -29.031 lei | 99.713 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 4 | 4 | 5 | 3 | 7 | 9 | 7 | 7 | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este GULLIVERS COMMUNICATION SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, GULLIVERS COMMUNICATION SRL figurează în funcțiune, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul GULLIVERS COMMUNICATION SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (PROMOROACA, nr. 7, et. 7, ap. 22A); numărul de înmatriculare e J|23|3865|2013, din 30.12.2013.
Ce cifră de afaceri a avut GULLIVERS COMMUNICATION SRL în 2025?
1.145.148 lei, cu 247% peste 2024 (330.276 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 902.564 lei.
Câți salariați are GULLIVERS COMMUNICATION SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre GULLIVERS COMMUNICATION SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.