SILVAREX PRODUCTION SRL
SILVAREX PRODUCTION SRL: firmă în funcțiune din Sat Cârța, Comuna Cârța, Sibiu, CUI 32616875. Cifră de afaceri 2025: 7.962.981 lei, 18 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 32616875
- Denumire
- SILVAREX PRODUCTION SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|1113|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.12.2013
- Sediu
- PRINCIPALĂ, nr. 136, Sat Cârța, Comuna Cârța, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn · rev. 2
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 2
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 2
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 2
Arată toate (28)
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine · rev. 2
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării · rev. 2
- 3103 Fabricarea de saltele și somiere · rev. 2
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a. · rev. 2
- 3821 Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.962.981 lei (-7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,6 mil. lei · 2025 8 mil. lei · maxim 2022 11,5 mil. lei · minim 2015 5,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 498,3 mii lei · 2025 261,9 mii lei · maxim 2018 1,4 mil. lei · minim 2023 93,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 24 · 2025 18 · maxim 2019 25 · minim 2025 18.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.962.981 lei | 8.604.001 lei | 7.051.140 lei | 11.516.528 lei | 10.311.060 lei | 9.093.497 lei | 9.008.166 lei | 7.455.866 lei | 6.244.566 lei | 6.040.932 lei | 5.618.304 lei |
| Venituri totale | 7.934.985 lei | 8.633.962 lei | 6.769.420 lei | 11.638.028 lei | 10.950.404 lei | 9.110.142 lei | 9.630.270 lei | 7.939.259 lei | 6.551.634 lei | 5.680.138 lei | 5.764.784 lei |
| Cheltuieli totale | 7.673.117 lei | 8.355.766 lei | 6.655.688 lei | 10.520.177 lei | 9.817.021 lei | 8.673.570 lei | 8.706.137 lei | 6.538.299 lei | 5.871.068 lei | 5.035.394 lei | 5.161.614 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 261.868 lei | 278.196 lei | 93.411 lei | 939.176 lei | 952.041 lei | 366.721 lei | 781.231 lei | 1.351.929 lei | 585.186 lei | 539.165 lei | 498.309 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 261.868 lei | 278.196 lei | 93.411 lei | 939.176 lei | 952.041 lei | 366.721 lei | 781.231 lei | 1.351.929 lei | 585.186 lei | 539.165 lei | 498.309 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.550.343 lei | 4.918.736 lei | 7.247.617 lei | 9.273.628 lei | 13.828.183 lei | 9.047.919 lei | 8.396.466 lei | 8.317.439 lei | 5.186.253 lei | 4.600.873 lei | 2.384.901 lei |
| Datorii | 1.363.928 lei | 2.182.077 lei | 1.333.315 lei | 3.787.616 lei | 8.941.217 lei | 5.192.800 lei | 4.908.837 lei | 5.647.079 lei | 3.667.822 lei | 3.467.628 lei | 1.654.242 lei |
| Capitaluri proprii | 4.186.415 lei | 2.515.877 lei | 5.693.520 lei | 5.378.548 lei | 4.830.353 lei | 3.818.312 lei | 3.451.592 lei | 2.670.360 lei | 1.518.431 lei | 1.133.245 lei | 594.720 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 18 | 20 | 25 | 25 | 24 | 24 | 25 | — | — | — | 24 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SILVAREX PRODUCTION SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, SILVAREX PRODUCTION SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SILVAREX PRODUCTION SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Cârța, Comuna Cârța, județul Sibiu (PRINCIPALĂ, nr. 136); numărul de înmatriculare e J|32|1113|2013, din 23.12.2013.
Ce cifră de afaceri a avut SILVAREX PRODUCTION SRL în 2025?
7.962.981 lei, cu 7% sub 2024 (8.604.001 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 261.868 lei.
Câți salariați are SILVAREX PRODUCTION SRL?
18 salariați în medie în 2025 (20 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SILVAREX PRODUCTION SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.