ELNET BIOMASA SRL — dosare în instanță

Numele ELNET BIOMASA SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.

Dosare publice
4
Instanțe
2
Primul dosar
21 septembrie 2020
Ultima activitate
14 octombrie 2026
Rol dominant
Creditor — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)

Din registrul firmelor (CUI 32583786)

CUI
32583786
Denumire
ELNET BIOMASA SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|40|15336|2013
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
13.12.2013
Sediu
IULIU MANIU, nr. 6R, et. 1, Corp C1, București Sectorul 6, București
Activități autorizate (CAEN)
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 3
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
  • 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 3
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
  • 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
Arată toate (14)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
  • 6492 Alte activități de creditare · rev. 3
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
17.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
TRANSFER(SOSIRE)

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.208.256 lei (+111% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 0 lei · 2025 5,2 mil. lei · maxim 2025 5,2 mil. lei · minim 2015 0 lei.

Rezultat net (lei): 2015 37,5 mii lei · 2025 50,6 mii lei · maxim 2024 1,6 mil. lei · minim 2017 −854,3 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 0 · maxim 2018 7 · minim 2025 0.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă5.208.256 lei2.470.929 lei72.337 lei3.908.445 lei789.942 lei978.811 lei1.271.675 lei1.307.090 lei805.269 lei631.218 lei0 lei
Venituri totale5.397.455 lei4.513.615 lei631.966 lei3.381.085 lei1.489.262 lei1.392.760 lei2.367.417 lei1.755.653 lei815.130 lei1.187.728 lei807.893 lei
Cheltuieli totale5.339.391 lei2.643.801 lei563.065 lei1.957.376 lei1.566.019 lei2.001.199 lei1.833.742 lei1.420.639 lei1.659.975 lei1.052.565 lei770.232 lei
Rezultat
Profit net50.570 lei1.627.495 lei63.430 lei1.384.664 lei0 lei0 lei515.781 lei321.943 lei0 lei107.040 lei37.501 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei91.504 lei620.613 lei0 lei0 lei854.284 lei0 lei0 lei
Rezultat net50.570 lei1.627.495 lei63.430 lei1.384.664 lei-91.504 lei-620.613 lei515.781 lei321.943 lei-854.284 lei107.040 lei37.501 lei
Bilanț
Active totale15.718.324 lei19.106.748 lei5.112.839 lei5.306.691 lei3.489.971 lei4.012.452 lei5.032.438 lei5.008.030 lei3.934.875 lei4.669.121 lei2.138.108 lei
Datorii12.603.497 lei16.042.491 lei4.446.077 lei4.746.885 lei4.168.125 lei4.599.102 lei4.998.474 lei5.398.615 lei4.647.403 lei4.527.366 lei2.103.393 lei
Capitaluri proprii3.114.827 lei3.064.257 lei666.762 lei559.806 lei-678.154 lei-586.650 lei33.964 lei-390.585 lei-712.528 lei141.755 lei34.715 lei
Oameni
Număr mediu de salariați01111267663

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Creditor: 2
  • Intimat Creditor: 2

Categorii de dosare

  • Insolvență: 4

Stadii procesuale

  • Apel: 2
  • Fond: 2

Dosare pe ani

  • 2020: 1
  • 2024: 2
  • 2025: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
24459/3/2020/a6Tribunalul BucureștiInsolvență / falimentFondCreditor
24459/3/2020/a5Curtea de Apel BucureștiInsolvență / falimentApelIntimat Creditor
24459/3/2020/a7Curtea de Apel BucureștiInsolvență / falimentApelIntimat Creditor
24459/3/2020Tribunalul BucureștiInsolvență / falimentFondCreditor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare ELNET BIOMASA SRL?

ELNET BIOMASA SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des ELNET BIOMASA SRL?

Cel mai des la Curtea de Apel București (2) și Tribunalul București (2).

În ce calitate apare cel mai des ELNET BIOMASA SRL?

Cel mai des ca creditor (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor și intimat?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 16 octombrie 2026.