TAPIOCA FILM SRL
TAPIOCA FILM SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 2, București, CUI 32542271. Cifră de afaceri 2025: 235.687 lei. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 32542271
- Denumire
- TAPIOCA FILM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|14842|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 03.12.2013
- Sediu
- DOGARILOR, nr. 26-28-30, et. 1, ap. 7, CORP A, CAM.1, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune · rev. 2
- 5912 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune · rev. 2
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune · rev. 2
- 5914 Proiecția de filme cinematografice · rev. 2
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală · rev. 2
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 2
Arată toate (16)
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7410 Activități de design specializat · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) · rev. 2
- 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole) · rev. 2
- 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) · rev. 2
- 9003 Activități de creație artistică · rev. 2
- 9004 Activități de gestionare a sălilor de spectacole · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 235.687 lei (+92% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 174,8 mii lei · 2025 235,7 mii lei · maxim 2017 246 mii lei · minim 2020 59 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 97 mii lei · 2025 131,9 mii lei · maxim 2016 133,9 mii lei · minim 2022 862 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2017 1 · maxim 2015 1 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 235.687 lei | 122.732 lei | 143.059 lei | 80.843 lei | 115.980 lei | 59.008 lei | 81.400 lei | 109.947 lei | 246.004 lei | 194.919 lei | 174.769 lei |
| Venituri totale | 235.687 lei | 133.950 lei | 144.597 lei | 82.408 lei | 117.540 lei | 62.264 lei | 81.410 lei | 110.506 lei | 252.092 lei | 197.020 lei | 174.769 lei |
| Cheltuieli totale | 82.428 lei | 84.335 lei | 58.505 lei | 79.290 lei | 55.509 lei | 48.027 lei | 61.803 lei | 61.811 lei | 169.781 lei | 57.224 lei | 72.551 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 131.887 lei | 42.807 lei | 78.022 lei | 862 lei | 58.621 lei | 12.487 lei | 17.166 lei | 45.385 lei | 74.960 lei | 133.886 lei | 96.975 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 131.887 lei | 42.807 lei | 78.022 lei | 862 lei | 58.621 lei | 12.487 lei | 17.166 lei | 45.385 lei | 74.960 lei | 133.886 lei | 96.975 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 264.861 lei | 159.166 lei | 147.559 lei | 98.223 lei | 97.842 lei | 68.728 lei | 58.363 lei | 114.029 lei | 108.796 lei | 163.386 lei | 195.848 lei |
| Datorii | 70.750 lei | 12.370 lei | 42.037 lei | 69.189 lei | 10.242 lei | 3.779 lei | 642 lei | 23.474 lei | 9.835 lei | 4.317 lei | 24.138 lei |
| Capitaluri proprii | 193.733 lei | 146.418 lei | 103.610 lei | 25.588 lei | 82.621 lei | 58.435 lei | 57.721 lei | 90.555 lei | 98.961 lei | 159.069 lei | 171.710 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este TAPIOCA FILM SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, TAPIOCA FILM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul TAPIOCA FILM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 2, județul București (DOGARILOR, nr. 26-28-30, et. 1, ap. 7, CORP A, CAM.1); numărul de înmatriculare e J|40|14842|2013, din 03.12.2013.
Ce cifră de afaceri a avut TAPIOCA FILM SRL în 2025?
235.687 lei, cu 92% peste 2024 (122.732 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 131.887 lei.
De unde vin datele despre TAPIOCA FILM SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.