PP PROTECT SECURITY SRL — dosare în instanță
Numele PP PROTECT SECURITY SRL apare în 32 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 32
- Instanțe
- 7
- Primul dosar
- 01 februarie 2024
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 30 din 32 dosare cu calitate cunoscută (94%)
Din registrul firmelor (CUI 32401540)
- CUI
- 32401540
- Denumire
- PP PROTECT SECURITY SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|3190|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 28.10.2013
- Sediu
- RENE JEANNEL, nr. 4, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 2630 Fabricarea echipamentelor de comunicații · rev. 2
- 2651 Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație · rev. 2
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
Arată toate (28)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate · rev. 2
- 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate · rev. 2
- 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
- 8010 Activități de protecție și gardă · rev. 2
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare · rev. 2
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 53.262.399 lei (+22% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,9 mil. lei · 2025 53,3 mil. lei · maxim 2025 53,3 mil. lei · minim 2015 2,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 409,8 mii lei · 2025 4,1 mil. lei · maxim 2025 4,1 mil. lei · minim 2015 409,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 54 · 2025 443 · maxim 2022 469 · minim 2016 54.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 53.262.399 lei | 43.502.574 lei | 38.297.659 lei | 30.793.612 lei | 24.560.671 lei | 20.629.323 lei | 23.885.410 lei | 14.253.610 lei | 6.835.532 lei | 4.687.032 lei | 2.940.580 lei |
| Venituri totale | 53.946.213 lei | 43.932.474 lei | 38.800.417 lei | 31.377.716 lei | 24.871.157 lei | 20.814.049 lei | 24.039.799 lei | 14.321.235 lei | 6.932.304 lei | 4.700.687 lei | 2.944.891 lei |
| Cheltuieli totale | 49.256.847 lei | 39.400.041 lei | 35.255.262 lei | 28.858.430 lei | 22.843.873 lei | 20.156.469 lei | 21.649.280 lei | 13.173.712 lei | 5.437.074 lei | 3.960.895 lei | 2.457.089 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 4.057.639 lei | 3.932.546 lei | 3.141.878 lei | 2.222.177 lei | 1.762.131 lei | 574.868 lei | 2.068.055 lei | 992.256 lei | 1.258.021 lei | 621.971 lei | 409.754 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 4.057.639 lei | 3.932.546 lei | 3.141.878 lei | 2.222.177 lei | 1.762.131 lei | 574.868 lei | 2.068.055 lei | 992.256 lei | 1.258.021 lei | 621.971 lei | 409.754 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 20.029.248 lei | 11.172.361 lei | 9.948.997 lei | 9.606.682 lei | 6.609.394 lei | 5.937.144 lei | 6.228.074 lei | 5.643.971 lei | 4.262.129 lei | 3.345.603 lei | 2.245.370 lei |
| Datorii | 9.225.316 lei | 6.505.238 lei | 6.170.754 lei | 7.054.584 lei | 4.557.298 lei | 5.105.893 lei | 3.934.862 lei | 3.983.851 lei | 2.946.057 lei | 2.673.614 lei | 1.424.097 lei |
| Capitaluri proprii | 10.471.936 lei | 4.324.977 lei | 3.534.309 lei | 2.364.758 lei | 1.904.712 lei | 717.449 lei | 2.198.636 lei | 1.573.454 lei | 1.270.021 lei | 633.971 lei | 812.280 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 443 | 404 | 447 | 469 | 367 | 380 | 429 | 280 | 92 | 54 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 30
- Intimat: 1
- Intimat Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 28
- Litigii cu profesioniștii: 3
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 30
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2024: 3
- 2025: 4
- 2026: 25
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 32 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 5222/175/2024 | Judecătoria Aiud | Civil | Fond | Reclamant |
| 7880/182/2025 | Judecătoria Baia Mare | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 4589/190/2025 | Judecatoria BECLEAN | Civil | Fond | Reclamant |
| 21625/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21621/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21650/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21648/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21643/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 5527/117/2021 | Curtea de Apel Cluj | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Pârât |
| 1061/117/2025 | Tribunalul Cluj | Civil | Fond | Reclamant |
| 1033/117/2024 | Tribunalul Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 21633/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21634/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21629/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21631/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21636/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21646/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21624/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21647/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21649/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21651/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21638/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21627/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21644/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21641/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21618/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21620/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21640/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21619/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21622/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 21645/211/2026 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Reclamant |
| 26746/211/2024 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PP PROTECT SECURITY SRL?
PP PROTECT SECURITY SRL apare în 32 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PP PROTECT SECURITY SRL?
Cel mai des la Judecătoria Cluj-Napoca (25), Tribunalul Cluj (2) și Curtea de Apel Cluj (1).
În ce calitate apare cel mai des PP PROTECT SECURITY SRL?
Cel mai des ca reclamant (30 din 32 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (28 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, intimat și pârât?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 13 octombrie 2026.