TARO SRL
TARO SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Mediaș, Sibiu, CUI 3238202. Cifră de afaceri 2025: 182.304 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 3238202
- Denumire
- TARO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|177|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.01.1993
- Sediu
- Str. TRAIAN VUIA, nr. 20, Municipiul Mediaș, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 182.304 lei (-47% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 66,6 mii lei · 2025 182,3 mii lei · maxim 2024 342,4 mii lei · minim 2016 60 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −28,5 mii lei · 2025 8,8 mii lei · maxim 2024 130,7 mii lei · minim 2015 −28,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 2 · maxim 2017 3 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 182.304 lei | 342.417 lei | 209.360 lei | 200.185 lei | 158.140 lei | 82.380 lei | 112.757 lei | 167.574 lei | 154.033 lei | 59.987 lei | 66.618 lei |
| Venituri totale | 182.304 lei | 342.417 lei | 209.369 lei | 200.186 lei | 158.140 lei | 82.380 lei | 115.256 lei | 167.574 lei | 154.035 lei | 59.987 lei | 66.618 lei |
| Cheltuieli totale | 172.184 lei | 206.771 lei | 228.026 lei | 132.592 lei | 107.077 lei | 94.415 lei | 98.945 lei | 109.728 lei | 123.198 lei | 81.202 lei | 93.086 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 8.764 lei | 130.674 lei | 0 lei | 65.632 lei | 49.482 lei | 0 lei | 15.159 lei | 56.170 lei | 29.297 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 20.218 lei | 0 lei | 0 lei | 12.821 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 21.874 lei | 28.466 lei |
| Rezultat net | 8.764 lei | 130.674 lei | -20.218 lei | 65.632 lei | 49.482 lei | -12.821 lei | 15.159 lei | 56.170 lei | 29.297 lei | -21.874 lei | -28.466 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 50.090 lei | 233.372 lei | 98.399 lei | 97.627 lei | 48.339 lei | 11.547 lei | 26.721 lei | 44.608 lei | 24.020 lei | 17.498 lei | 23.171 lei |
| Datorii | 20.310 lei | 90.134 lei | 85.835 lei | 64.845 lei | 81.190 lei | 94.874 lei | 97.204 lei | 130.250 lei | 165.832 lei | 188.606 lei | 172.405 lei |
| Capitaluri proprii | 29.780 lei | 143.238 lei | 12.564 lei | 32.782 lei | -32.851 lei | -83.327 lei | -70.483 lei | -85.642 lei | -141.812 lei | -171.108 lei | -149.234 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este TARO SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, TARO SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul TARO SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Mediaș, județul Sibiu (Str. TRAIAN VUIA, nr. 20); numărul de înmatriculare e J|32|177|1993, din 21.01.1993.
Ce cifră de afaceri a avut TARO SRL în 2025?
182.304 lei, cu 47% sub 2024 (342.417 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 8.764 lei.
Câți salariați are TARO SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre TARO SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.