COLECTIA DE VINURI SRL — dosare în instanță

Numele COLECTIA DE VINURI SRL apare în 6 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.

Dosare publice
6
Instanțe
3
Primul dosar
04 iunie 2024
Ultima activitate
12 octombrie 2026
Rol dominant
Pârât — 4 din 6 dosare cu calitate cunoscută (67%)

Din registrul firmelor (CUI 32337838)

CUI
32337838
Denumire
COLECTIA DE VINURI SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|40|12500|2013
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
09.10.2013
Sediu
VERGULUI, nr. 65, bl. 17, sc. C, et. 5, ap. 98, CAMERA NR. 1, București Sectorul 2, București
Activități autorizate (CAEN)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate · rev. 2
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate · rev. 2
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
TRANSFER(SOSIRE)

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 520.560 lei (-18% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2016 0 lei · 2025 520,6 mii lei · maxim 2021 1,3 mil. lei · minim 2016 0 lei.

Rezultat net (lei): 2015 −808 lei · 2025 40,2 mii lei · maxim 2023 56,9 mii lei · minim 2024 −309,5 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2016 0 · 2025 1 · maxim 2021 4 · minim 2016 0.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă520.560 lei635.237 lei944.595 lei1.241.935 lei1.321.505 lei779.543 lei695.042 lei28.632 lei—0 lei—
Venituri totale505.886 lei706.334 lei940.506 lei1.241.068 lei1.381.548 lei779.549 lei695.042 lei28.723 lei0 lei0 lei0 lei
Cheltuieli totale455.980 lei1.000.589 lei874.154 lei1.203.470 lei1.330.613 lei921.063 lei667.481 lei55.054 lei200 lei100 lei808 lei
Rezultat
Profit net40.232 lei0 lei56.947 lei25.829 lei37.596 lei0 lei20.602 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Pierdere netă0 lei309.527 lei0 lei0 lei0 lei147.710 lei0 lei26.621 lei200 lei100 lei808 lei
Rezultat net40.232 lei-309.527 lei56.947 lei25.829 lei37.596 lei-147.710 lei20.602 lei-26.621 lei-200 lei-100 lei-808 lei
Bilanț
Active totale486.636 lei388.883 lei848.699 lei658.974 lei532.364 lei297.528 lei323.905 lei46.291 lei12.857 lei12.857 lei15.371 lei
Datorii844.772 lei787.252 lei928.175 lei795.397 lei655.637 lei458.397 lei337.064 lei80.052 lei20.197 lei19.997 lei22.411 lei
Capitaluri proprii-358.136 lei-398.369 lei-79.476 lei-136.423 lei-123.273 lei-160.869 lei-13.159 lei-33.761 lei-7.340 lei-7.140 lei-7.040 lei
Oameni
Număr mediu de salariați11124322—0—

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 3 instanțe în 2 județe

Concentrat: 67% din dosare sunt la Judecătoria Sectorului 2 (4). Restul de 2 sunt împărțite între 2 instanțe.

InstanțăJudețGradDosare
Judecătoria Sectorului 2BucureștiJudecătorie4
Judecătoria FocșaniVranceaJudecătorie1
Judecătoria Sectorului 4BucureștiJudecătorie1

Calitate procesuală

  • Pârât: 4
  • Debitor: 2

Categorii de dosare

  • Litigii cu profesioniștii: 6

Stadii procesuale

  • Fond: 6

Dosare pe ani

  • 2024: 2
  • 2025: 2
  • 2026: 2

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
9888/231/2024Judecătoria FocșaniLitigii cu profesioniștiiFondPârât
39303/4/2024Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTILitigii cu profesioniștiiFondPârât
18569/300/2025Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTILitigii cu profesioniștiiFondPârât
24734/300/2025Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTILitigii cu profesioniștiiFondDebitor
14576/300/2026Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTILitigii cu profesioniștiiFondDebitor
11424/300/2026Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTILitigii cu profesioniștiiFondPârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare COLECTIA DE VINURI SRL?

COLECTIA DE VINURI SRL apare în 6 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des COLECTIA DE VINURI SRL?

Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI (4), Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI (1) și Judecătoria Focșani (1).

În ce calitate apare cel mai des COLECTIA DE VINURI SRL?

Cel mai des ca pârât (4 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă pârât și debitor?

Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.