REGENCY PROJECT SRL — dosare în instanță
Numele REGENCY PROJECT SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 26 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 10 noiembrie 2021
- Ultima activitate
- 26 octombrie 2026
- Rol dominant
- Petent — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 32284989)
- CUI
- 32284989
- Denumire
- REGENCY PROJECT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|34|445|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.09.2013
- Sediu
- GĂRII, nr. 58, Loc. Videle, Oraș Videle, Teleorman
- Activități autorizate (CAEN)
- 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor · rev. 3
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat · rev. 3
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
- 2825 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
Arată toate (8)
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 5.448.708 lei (+25% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 377,8 mii lei · 2024 5,4 mil. lei · maxim 2024 5,4 mil. lei · minim 2015 377,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 47 mii lei · 2024 644,9 mii lei · maxim 2022 688,4 mii lei · minim 2016 6,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2024 9 · maxim 2024 9 · minim 2015 1.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.448.708 lei | 4.358.641 lei | 3.914.656 lei | 2.971.250 lei | 2.042.448 lei | 3.152.974 lei | 2.429.452 lei | 1.487.337 lei | 892.075 lei | 377.832 lei |
| Venituri totale | 5.763.072 lei | 4.406.713 lei | 4.072.198 lei | 3.036.374 lei | 2.042.939 lei | 3.164.665 lei | 2.591.174 lei | 1.627.654 lei | 892.585 lei | 411.088 lei |
| Cheltuieli totale | 4.984.764 lei | 3.983.661 lei | 3.345.148 lei | 2.476.818 lei | 1.831.698 lei | 2.537.626 lei | 2.520.625 lei | 1.315.978 lei | 878.705 lei | 355.183 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 644.929 lei | 314.606 lei | 688.390 lei | 529.488 lei | 191.875 lei | 595.349 lei | 44.686 lei | 293.034 lei | 6.302 lei | 46.968 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 644.929 lei | 314.606 lei | 688.390 lei | 529.488 lei | 191.875 lei | 595.349 lei | 44.686 lei | 293.034 lei | 6.302 lei | 46.968 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 8.628.209 lei | 4.321.902 lei | 3.393.425 lei | 4.055.930 lei | 1.620.680 lei | 1.348.898 lei | 988.720 lei | 921.785 lei | 368.452 lei | 269.781 lei |
| Datorii | 6.064.770 lei | 2.403.392 lei | 1.141.129 lei | 1.963.226 lei | 741.175 lei | 361.267 lei | 596.438 lei | 574.189 lei | 313.890 lei | 221.721 lei |
| Capitaluri proprii | 1.794.218 lei | 1.149.289 lei | 1.507.383 lei | 1.218.993 lei | 879.505 lei | 987.631 lei | 392.282 lei | 347.596 lei | 54.562 lei | 48.060 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 9 | 7 | 4 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Concentrat: 67% din dosare sunt la Judecătoria Constanța (2). Un dosar e la Curtea de Apel Bacău.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Constanța | Constanța | Judecătorie | 2 |
| Curtea de Apel Bacău | Bacău | Curte de apel | 1 |
Calitate procesuală
- Petent: 1
- Petent Reclamant: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 5748/212/2025 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Petent |
| 487/32/2026 | Curtea de Apel Bacău | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent Reclamant |
| 29503/212/2021 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare REGENCY PROJECT SRL?
REGENCY PROJECT SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 26 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des REGENCY PROJECT SRL?
Cel mai des la Judecătoria Constanța (2) și Curtea de Apel Bacău (1).
În ce calitate apare cel mai des REGENCY PROJECT SRL?
Cel mai des ca petent (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă petent și reclamant?
Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.