VENUS GALAXY SRL — dosare în instanță
Numele VENUS GALAXY SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 19 iunie 2024
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 3 din 5 dosare cu calitate cunoscută (60%)
Din registrul firmelor (CUI 32278588)
- CUI
- 32278588
- Denumire
- VENUS GALAXY SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|06|556|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.09.2013
- Sediu
- BISTRIȚEI, nr. 24E, Loc. Năsăud, Oraș Năsăud, Bistrița-Năsăud
- Activități autorizate (CAEN)
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn · rev. 3
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 3
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
Arată toate (35)
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 3
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 3
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic · rev. 3
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic · rev. 3
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic · rev. 3
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 3
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic · rev. 3
- 3100 Fabricarea de mobilă · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.019.039 lei (+31% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 217,1 mii lei · 2025 2 mil. lei · maxim 2025 2 mil. lei · minim 2020 206,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 26,2 mii lei · 2025 65,3 mii lei · maxim 2016 121,3 mii lei · minim 2021 −276,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 2 · maxim 2022 8 · minim 2016 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.019.039 lei | 1.546.992 lei | 1.395.365 lei | 1.206.322 lei | 583.129 lei | 206.745 lei | 392.806 lei | 263.145 lei | 217.026 lei | 218.500 lei | 217.051 lei |
| Venituri totale | 2.099.249 lei | 1.619.578 lei | 1.262.391 lei | 1.497.720 lei | 634.411 lei | 576.980 lei | 389.969 lei | 284.483 lei | 221.809 lei | 316.735 lei | 229.941 lei |
| Cheltuieli totale | 2.020.383 lei | 1.484.324 lei | 1.190.979 lei | 1.758.289 lei | 905.811 lei | 634.704 lei | 285.011 lei | 214.031 lei | 218.042 lei | 192.990 lei | 196.355 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 65.253 lei | 89.586 lei | 57.452 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 100.859 lei | 67.509 lei | 1.254 lei | 121.315 lei | 26.167 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 272.858 lei | 276.526 lei | 59.869 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 65.253 lei | 89.586 lei | 57.452 lei | -272.858 lei | -276.526 lei | -59.869 lei | 100.859 lei | 67.509 lei | 1.254 lei | 121.315 lei | 26.167 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.639.054 lei | 1.739.966 lei | 1.275.707 lei | 987.217 lei | 1.023.626 lei | 978.218 lei | 1.341.655 lei | 621.542 lei | 369.116 lei | 234.895 lei | 114.209 lei |
| Datorii | 1.689.356 lei | 1.855.521 lei | 1.480.678 lei | 1.249.640 lei | 1.013.191 lei | 691.257 lei | 549.676 lei | 38.243 lei | 190.824 lei | 57.857 lei | 58.486 lei |
| Capitaluri proprii | -50.302 lei | -115.555 lei | -205.141 lei | -262.593 lei | 10.265 lei | 286.791 lei | 346.660 lei | 245.801 lei | 178.292 lei | 177.038 lei | 55.723 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 8 | 8 | 6 | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 3
- Creditor: 1
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 4
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Fond: 5
Dosare pe ani
- 2024: 3
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1654/112/2024* | Tribunalul Bistrița-Năsăud | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 1654/112/2024*/a1 | Tribunalul Bistrița-Năsăud | Litigii cu profesioniștii | Fond | Petent |
| 4407/289/2025 | Judecătoria Reghin | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 3870/289/2025 | Judecătoria Reghin | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 1067/113/2024 | Tribunalul Brăila | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare VENUS GALAXY SRL?
VENUS GALAXY SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des VENUS GALAXY SRL?
Cel mai des la Tribunalul Bistrița-Năsăud (2), Judecătoria Reghin (2) și Tribunalul Brăila (1).
În ce calitate apare cel mai des VENUS GALAXY SRL?
Cel mai des ca reclamant (3 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, creditor și petent?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.