MLC POWER AUTOMATION AG SRL — dosare în instanță
Numele MLC POWER AUTOMATION AG SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 16 octombrie 2024
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 32233748)
- CUI
- 32233748
- Denumire
- MLC POWER AUTOMATION AG SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|1221|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.09.2013
- Sediu
- POIENARI, nr. 286, et. 1, Sat Poienari, Comuna Corbeni, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice · rev. 3
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
Arată toate (17)
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.912.211 lei (+9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 574,2 mii lei · 2025 1,9 mil. lei · maxim 2025 1,9 mil. lei · minim 2015 574,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −28,5 mii lei · 2025 25,9 mii lei · maxim 2024 172,3 mii lei · minim 2019 −37,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 2 · maxim 2017 2 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.912.211 lei | 1.757.345 lei | 1.509.432 lei | 1.201.891 lei | 1.028.784 lei | 672.910 lei | 823.858 lei | 1.073.910 lei | 1.018.043 lei | 702.354 lei | 574.187 lei |
| Venituri totale | 1.982.176 lei | 1.779.671 lei | 1.511.574 lei | 1.206.140 lei | 1.034.905 lei | 675.009 lei | 826.667 lei | 1.076.606 lei | 1.020.827 lei | 704.081 lei | 575.576 lei |
| Cheltuieli totale | 1.946.054 lei | 1.556.851 lei | 1.448.919 lei | 1.157.532 lei | 960.814 lei | 585.144 lei | 856.156 lei | 1.059.055 lei | 999.272 lei | 688.025 lei | 603.706 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 25.886 lei | 172.334 lei | 48.488 lei | 38.463 lei | 65.224 lei | 81.153 lei | 0 lei | 6.761 lei | 11.554 lei | 10.425 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 37.780 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 28.481 lei |
| Rezultat net | 25.886 lei | 172.334 lei | 48.488 lei | 38.463 lei | 65.224 lei | 81.153 lei | -37.780 lei | 6.761 lei | 11.554 lei | 10.425 lei | -28.481 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.443.848 lei | 986.831 lei | 811.904 lei | 865.485 lei | 833.870 lei | 640.333 lei | 485.548 lei | 795.005 lei | 553.149 lei | 466.573 lei | 256.580 lei |
| Datorii | 1.395.275 lei | 819.701 lei | 817.108 lei | 694.312 lei | 671.659 lei | 543.346 lei | 469.713 lei | 741.390 lei | 506.295 lei | 431.273 lei | 254.105 lei |
| Capitaluri proprii | 48.573 lei | 167.130 lei | -5.204 lei | 171.173 lei | 162.211 lei | 96.987 lei | 15.835 lei | 53.615 lei | 46.854 lei | 35.300 lei | 2.475 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 4460/216/2024 | Judecătoria Curtea de Argeș | Civil | Fond | Pârât |
| 23597/233/2025 | Judecătoria Galați | Civil | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MLC POWER AUTOMATION AG SRL?
MLC POWER AUTOMATION AG SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MLC POWER AUTOMATION AG SRL?
Cel mai des la Judecătoria Curtea de Argeș (1) și Judecătoria Galați (1).
În ce calitate apare cel mai des MLC POWER AUTOMATION AG SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât și reclamant?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 13 octombrie 2026.