BENEFACTO INVEST SRL
BENEFACTO INVEST SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 32219387. Cifră de afaceri 2025: 81.008 lei. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 32219387
- Denumire
- BENEFACTO INVEST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|11178|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.09.2013
- Sediu
- BUCUREȘTI-TÂRGOVIȘTE, nr. 22b, bl. 2, et. 4, ap. 409, CAMERA 1, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 2
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere · rev. 2
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 2
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
Arată toate (19)
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 2
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) · rev. 2
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 2
- 7911 Activități ale agențiilor turistice · rev. 2
- 7912 Activități ale tur-operatorilor · rev. 2
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 2
- 9311 Activități ale bazelor sportive · rev. 2
- 9321 Bâlciuri și parcuri de distracții · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri
Financiar · 2017–2025 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 81.008 lei (-62% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 219,1 mii lei · 2025 81 mii lei · maxim 2019 299,7 mii lei · minim 2025 81 mii lei.
Rezultat net (lei): 2017 190,3 mii lei · 2025 −14,1 mii lei · maxim 2017 190,3 mii lei · minim 2025 −14,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 1 · 2024 1 · maxim 2017 1 · minim 2017 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 81.008 lei | 213.580 lei | 293.950 lei | 279.480 lei | 259.295 lei | 295.081 lei | 299.680 lei | 208.098 lei | 219.133 lei |
| Venituri totale | 92.203 lei | 213.580 lei | 293.950 lei | 279.480 lei | 269.296 lei | 295.143 lei | 299.740 lei | 209.982 lei | 219.133 lei |
| Cheltuieli totale | 106.293 lei | 125.855 lei | 138.233 lei | 109.463 lei | 122.127 lei | 137.775 lei | 131.128 lei | 58.761 lei | 26.659 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 0 lei | 85.880 lei | 153.024 lei | 163.165 lei | 140.858 lei | 154.803 lei | 165.614 lei | 149.140 lei | 190.283 lei |
| Pierdere netă | 14.090 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -14.090 lei | 85.880 lei | 153.024 lei | 163.165 lei | 140.858 lei | 154.803 lei | 165.614 lei | 149.140 lei | 190.283 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 172.824 lei | 270.788 lei | 262.685 lei | 281.766 lei | 231.050 lei | 182.741 lei | 250.765 lei | 177.954 lei | 55.125 lei |
| Datorii | 18.146 lei | 52.019 lei | 76.047 lei | 118.152 lei | 87.601 lei | 25.460 lei | 83.767 lei | 28.370 lei | 14.461 lei |
| Capitaluri proprii | 154.678 lei | 218.769 lei | 186.638 lei | 163.614 lei | 143.449 lei | 157.281 lei | 166.998 lei | 149.584 lei | 40.664 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BENEFACTO INVEST SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, BENEFACTO INVEST SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul BENEFACTO INVEST SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (BUCUREȘTI-TÂRGOVIȘTE, nr. 22b, bl. 2, et. 4, ap. 409, CAMERA 1); numărul de înmatriculare e J|40|11178|2013, din 06.09.2013.
Ce cifră de afaceri a avut BENEFACTO INVEST SRL în 2025?
81.008 lei, cu 62% sub 2024 (213.580 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 14.090 lei.
De unde vin datele despre BENEFACTO INVEST SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.