SETIS COMMUNICATIONS SRL
SETIS COMMUNICATIONS SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 2, București, CUI 32208540. Cifră de afaceri 2025: 2.838.876 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF
Registru
- CUI
- 32208540
- Denumire
- SETIS COMMUNICATIONS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|11056|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 04.09.2013
- Sediu
- HELIADE ÎNTRE VII, nr. 8, CORP C50, HALA 1.2, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
Arată toate (49)
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a. · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator · rev. 3
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 3
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video · rev. 3
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi · rev. 3
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit · rev. 3
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații · rev. 3
- 6190 Alte activități de telecomunicații · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6391 Activități ale portalurilor web · rev. 3
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații · rev. 3
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic · rev. 3
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină · rev. 3
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.838.876 lei (+9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,2 mil. lei · 2025 2,8 mil. lei · maxim 2017 3,6 mil. lei · minim 2022 1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 433,6 mii lei · 2025 45,2 mii lei · maxim 2023 836,7 mii lei · minim 2022 −8,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 1 · 2025 1 · maxim 2024 2 · minim 2017 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.838.876 lei | 2.611.042 lei | 2.173.625 lei | 1.030.416 lei | 1.057.050 lei | 1.337.953 lei | 2.782.271 lei | 3.407.898 lei | 3.554.870 lei | 2.150.927 lei | 3.161.851 lei |
| Venituri totale | 2.915.451 lei | 2.748.917 lei | 2.271.802 lei | 1.097.940 lei | 1.095.922 lei | 1.364.808 lei | 2.821.361 lei | 3.437.553 lei | 3.585.328 lei | 2.224.095 lei | 3.231.330 lei |
| Cheltuieli totale | 2.857.998 lei | 2.522.597 lei | 1.413.779 lei | 1.097.065 lei | 879.882 lei | 1.076.787 lei | 2.388.979 lei | 3.095.840 lei | 3.053.102 lei | 1.789.017 lei | 2.722.155 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 45.241 lei | 190.704 lei | 836.722 lei | 0 lei | 206.420 lei | 274.932 lei | 404.556 lei | 307.634 lei | 460.483 lei | 372.356 lei | 433.587 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 8.296 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 45.241 lei | 190.704 lei | 836.722 lei | -8.296 lei | 206.420 lei | 274.932 lei | 404.556 lei | 307.634 lei | 460.483 lei | 372.356 lei | 433.587 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.443.064 lei | 5.315.172 lei | 4.040.163 lei | 3.157.948 lei | 3.168.943 lei | 2.816.041 lei | 2.649.876 lei | 4.639.561 lei | 1.997.216 lei | 1.479.105 lei | 976.049 lei |
| Datorii | 1.429.115 lei | 1.346.464 lei | 262.159 lei | 216.666 lei | 219.365 lei | 72.882 lei | 181.587 lei | 2.575.828 lei | 241.117 lei | 183.490 lei | 52.790 lei |
| Capitaluri proprii | 4.013.949 lei | 3.968.708 lei | 3.778.004 lei | 2.941.282 lei | 2.949.578 lei | 2.743.159 lei | 2.468.289 lei | 2.063.733 lei | 1.756.099 lei | 1.295.615 lei | 923.259 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SETIS COMMUNICATIONS SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, SETIS COMMUNICATIONS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SETIS COMMUNICATIONS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 2, județul București (HELIADE ÎNTRE VII, nr. 8, CORP C50, HALA 1.2); numărul de înmatriculare e J|40|11056|2013, din 04.09.2013.
Ce cifră de afaceri a avut SETIS COMMUNICATIONS SRL în 2025?
2.838.876 lei, cu 9% peste 2024 (2.611.042 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 45.241 lei.
Câți salariați are SETIS COMMUNICATIONS SRL?
1 salariat în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SETIS COMMUNICATIONS SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.