AMARANTE DRESS SRL
AMARANTE DRESS SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Pitești, Argeș, CUI 32083454. Cifră de afaceri 2025: 203.533 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 32083454
- Denumire
- AMARANTE DRESS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|1024|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 31.07.2013
- Sediu
- Take Ionescu, nr. 8, et. 1, CORP B, Municipiul Pitești, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte · rev. 3
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 3
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
Arată toate (8)
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 22.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 203.533 lei (-19% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 208,7 mii lei · 2025 203,5 mii lei · maxim 2019 280,7 mii lei · minim 2020 199,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 50,7 mii lei · 2025 18,2 mii lei · maxim 2022 75,5 mii lei · minim 2024 −49,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 2 · maxim 2015 7 · minim 2025 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 203.533 lei | 249.912 lei | 264.585 lei | 234.666 lei | 201.704 lei | 199.310 lei | 280.727 lei | 259.987 lei | 204.617 lei | 217.871 lei | 208.730 lei |
| Venituri totale | 204.556 lei | 249.912 lei | 295.692 lei | 292.269 lei | 240.343 lei | 253.030 lei | 370.170 lei | 248.561 lei | 258.992 lei | 343.265 lei | 355.334 lei |
| Cheltuieli totale | 184.273 lei | 296.728 lei | 274.603 lei | 214.420 lei | 186.495 lei | 240.676 lei | 356.763 lei | 229.923 lei | 193.687 lei | 315.379 lei | 298.390 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 18.248 lei | 0 lei | 18.443 lei | 75.502 lei | 52.984 lei | 10.863 lei | 10.606 lei | 16.038 lei | 63.259 lei | 25.707 lei | 50.673 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 49.273 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 18.248 lei | -49.273 lei | 18.443 lei | 75.502 lei | 52.984 lei | 10.863 lei | 10.606 lei | 16.038 lei | 63.259 lei | 25.707 lei | 50.673 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 292.378 lei | 278.735 lei | 282.133 lei | 290.366 lei | 297.508 lei | 275.707 lei | 218.092 lei | 166.012 lei | 154.483 lei | 124.116 lei | 121.917 lei |
| Datorii | 95.956 lei | 100.561 lei | 54.686 lei | 81.362 lei | 163.519 lei | 194.701 lei | 147.949 lei | 106.475 lei | 90.984 lei | 88.008 lei | 60.843 lei |
| Capitaluri proprii | 196.422 lei | 178.174 lei | 227.447 lei | 209.004 lei | 133.989 lei | 81.006 lei | 70.143 lei | 59.537 lei | 63.499 lei | 36.108 lei | 61.074 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 4 | 3 | 3 | 4 | 6 | 7 | 6 | 5 | 7 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este AMARANTE DRESS SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, AMARANTE DRESS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 22.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul AMARANTE DRESS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Pitești, județul Argeș (Take Ionescu, nr. 8, et. 1, CORP B); numărul de înmatriculare e J|03|1024|2013, din 31.07.2013.
Ce cifră de afaceri a avut AMARANTE DRESS SRL în 2025?
203.533 lei, cu 19% sub 2024 (249.912 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 18.248 lei.
Câți salariați are AMARANTE DRESS SRL?
2 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre AMARANTE DRESS SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (22.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.