TURISM DEVELOPMENT SRL
TURISM DEVELOPMENT SRL: firmă în funcțiune din Sat Băișoara, Comuna Băișoara, Cluj, CUI 32079615. Cifră de afaceri 2025: 1.389.869 lei, 3 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 32079615
- Denumire
- TURISM DEVELOPMENT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|2422|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.07.2013
- Sediu
- PRINCIPALĂ, nr. 328C, Sat Băișoara, Comuna Băișoara, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0149 Creșterea altor animale · rev. 2
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană · rev. 2
- 0322 Acvacultura în ape dulci · rev. 2
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
Arată toate (35)
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători · rev. 2
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 2
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 2
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere · rev. 2
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 2
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 2
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 2
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional · rev. 2
- 9311 Activități ale bazelor sportive · rev. 2
- 9319 Alte activități sportive · rev. 2
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 2
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.389.869 lei (-22% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 215,2 mii lei · 2025 1,4 mil. lei · maxim 2023 1,8 mil. lei · minim 2020 20 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −11,8 mii lei · 2025 185,9 mii lei · maxim 2023 882,9 mii lei · minim 2016 −208,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 3 · maxim 2024 4 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.389.869 lei | 1.788.414 lei | 1.838.628 lei | 188.088 lei | 105.248 lei | 20.023 lei | 904.646 lei | 743.590 lei | fără bilanț | 53.488 lei | 215.222 lei |
| Venituri totale | 1.429.646 lei | 1.813.710 lei | 1.847.319 lei | 199.381 lei | 105.248 lei | 20.023 lei | 905.099 lei | 745.407 lei | fără bilanț | 53.488 lei | 217.490 lei |
| Cheltuieli totale | 1.191.109 lei | 1.227.851 lei | 946.546 lei | 189.035 lei | 54.002 lei | 106.428 lei | 542.793 lei | 489.815 lei | fără bilanț | 260.536 lei | 223.815 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 185.871 lei | 491.023 lei | 882.875 lei | 5.996 lei | 48.088 lei | 0 lei | 344.360 lei | 239.486 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 86.900 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 208.669 lei | 11.840 lei |
| Rezultat net | 185.871 lei | 491.023 lei | 882.875 lei | 5.996 lei | 48.088 lei | -86.900 lei | 344.360 lei | 239.486 lei | fără bilanț | -208.669 lei | -11.840 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 920.045 lei | 1.308.857 lei | 1.316.717 lei | 343.930 lei | 621.119 lei | 452.049 lei | 564.056 lei | 237.304 lei | fără bilanț | 87.590 lei | 106.132 lei |
| Datorii | 622.456 lei | 706.116 lei | 323.671 lei | 142.621 lei | 152.257 lei | 149.439 lei | 179.493 lei | 202.705 lei | fără bilanț | 364.479 lei | 173.738 lei |
| Capitaluri proprii | 186.161 lei | 491.313 lei | 881.618 lei | 89.881 lei | 350.385 lei | 302.610 lei | 384.563 lei | 34.599 lei | fără bilanț | -276.889 lei | -67.606 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 4 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | fără bilanț | 1 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este TURISM DEVELOPMENT SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, TURISM DEVELOPMENT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul TURISM DEVELOPMENT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Băișoara, Comuna Băișoara, județul Cluj (PRINCIPALĂ, nr. 328C); numărul de înmatriculare e J|12|2422|2013, din 30.07.2013.
Ce cifră de afaceri a avut TURISM DEVELOPMENT SRL în 2025?
1.389.869 lei, cu 22% sub 2024 (1.788.414 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 185.871 lei.
Câți salariați are TURISM DEVELOPMENT SRL?
3 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre TURISM DEVELOPMENT SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.