PYRALIS SERVICES SRL — dosare în instanță
Numele PYRALIS SERVICES SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 07 septembrie 2023
- Ultima activitate
- 27 septembrie 2026
- Rol dominant
- Apelant intimat-Pârât — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 31922558)
- CUI
- 31922558
- Denumire
- PYRALIS SERVICES SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|8098|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.06.2013
- Sediu
- Ferdinand I, nr. 58, sc. A, et. 5, ap. 24, București Sectorul 2, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
Arată toate (10)
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 15.211.712 lei (-5% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5 mil. lei · 2025 15,2 mil. lei · maxim 2024 16 mil. lei · minim 2016 4,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 510,2 mii lei · 2025 2 mil. lei · maxim 2024 2,4 mil. lei · minim 2016 419,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 8 · 2025 15 · maxim 2025 15 · minim 2015 8.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 15.211.712 lei | 16.007.512 lei | 10.677.502 lei | 8.688.171 lei | 9.083.917 lei | 10.277.867 lei | 8.024.919 lei | 6.280.497 lei | 6.303.644 lei | 4.938.202 lei | 4.989.764 lei |
| Venituri totale | 15.345.935 lei | 15.612.094 lei | 11.179.740 lei | 8.740.953 lei | 9.272.019 lei | 10.252.264 lei | 8.090.849 lei | 6.298.025 lei | 6.310.755 lei | 5.058.247 lei | 5.105.481 lei |
| Cheltuieli totale | 12.991.628 lei | 12.785.338 lei | 10.243.962 lei | 7.566.793 lei | 8.240.606 lei | 8.963.282 lei | 7.450.462 lei | 5.657.324 lei | 5.190.759 lei | 4.545.347 lei | 4.497.260 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.990.270 lei | 2.424.801 lei | 822.735 lei | 999.295 lei | 882.582 lei | 1.118.257 lei | 547.329 lei | 551.161 lei | 948.533 lei | 419.872 lei | 510.178 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.990.270 lei | 2.424.801 lei | 822.735 lei | 999.295 lei | 882.582 lei | 1.118.257 lei | 547.329 lei | 551.161 lei | 948.533 lei | 419.872 lei | 510.178 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 9.715.854 lei | 10.948.662 lei | 9.803.925 lei | 5.921.346 lei | 5.831.790 lei | 4.699.554 lei | 3.951.935 lei | 2.640.766 lei | 2.893.768 lei | 2.508.133 lei | 2.040.319 lei |
| Datorii | 7.650.588 lei | 7.128.366 lei | 7.396.069 lei | 4.087.850 lei | 3.971.869 lei | 2.739.439 lei | 2.589.164 lei | 1.288.343 lei | 1.513.350 lei | 2.028.694 lei | 1.393.031 lei |
| Capitaluri proprii | 1.993.870 lei | 3.543.909 lei | 2.238.940 lei | 1.687.945 lei | 1.741.281 lei | 1.904.559 lei | 1.313.781 lei | 1.292.767 lei | 1.298.321 lei | 423.472 lei | 647.288 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 15 | 13 | 13 | 14 | 13 | 13 | 8 | 10 | 10 | 9 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Apelant intimat-Pârât: 1
- Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 6116/2/2023 | Curtea de Apel București | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant intimat-Pârât |
| 44791/3/2024 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PYRALIS SERVICES SRL?
PYRALIS SERVICES SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PYRALIS SERVICES SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (1) și Curtea de Apel București (1).
În ce calitate apare cel mai des PYRALIS SERVICES SRL?
Cel mai des ca apelant intimat-pârât (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant și creditor?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 05 octombrie 2026.