GRANDE SPORT SRL — dosare în instanță
Numele GRANDE SPORT SRL apare în 14 dosare publice la 9 instanțe; ultima activitate: 07 noiembrie 2026.
- Dosare publice
- 14
- Instanțe
- 9
- Primul dosar
- 25 ianuarie 2023
- Ultima activitate
- 07 noiembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 7 din 14 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 31831786)
- CUI
- 31831786
- Denumire
- GRANDE SPORT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|38|338|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.06.2013
- Sediu
- ARGINTARI, nr. 23B, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Activități autorizate (CAEN)
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
Arată toate (12)
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.991.875 lei (+55% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 319,7 mii lei · 2025 8 mil. lei · maxim 2025 8 mil. lei · minim 2015 319,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 6,8 mii lei · 2025 342,9 mii lei · maxim 2022 635,8 mii lei · minim 2015 6,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 11 · maxim 2025 11 · minim 2015 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.991.875 lei | 5.146.365 lei | 3.081.712 lei | 2.849.741 lei | 2.203.917 lei | 1.602.372 lei | 2.010.629 lei | 1.760.593 lei | 2.016.047 lei | 1.742.396 lei | 319.682 lei |
| Venituri totale | 8.058.309 lei | 5.222.106 lei | 3.218.288 lei | 3.937.622 lei | 2.429.892 lei | 1.639.809 lei | 2.043.963 lei | 1.760.593 lei | 2.035.578 lei | 1.742.556 lei | 319.933 lei |
| Cheltuieli totale | 7.636.024 lei | 5.162.740 lei | 3.076.190 lei | 3.269.943 lei | 2.123.385 lei | 1.576.301 lei | 1.669.356 lei | 1.515.994 lei | 1.976.963 lei | 1.719.564 lei | 311.789 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 342.889 lei | 46.748 lei | 104.166 lei | 635.752 lei | 284.674 lei | 49.444 lei | 353.432 lei | 227.956 lei | 43.810 lei | 18.965 lei | 6.841 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 342.889 lei | 46.748 lei | 104.166 lei | 635.752 lei | 284.674 lei | 49.444 lei | 353.432 lei | 227.956 lei | 43.810 lei | 18.965 lei | 6.841 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.072.158 lei | 3.394.909 lei | 3.349.198 lei | 3.857.861 lei | 3.744.515 lei | 2.855.950 lei | 2.341.377 lei | 2.347.251 lei | 1.341.217 lei | 1.580.478 lei | 626.781 lei |
| Datorii | 2.586.857 lei | 2.180.507 lei | 1.979.419 lei | 2.575.936 lei | 2.946.644 lei | 2.142.746 lei | 1.635.587 lei | 1.983.026 lei | 1.204.948 lei | 1.488.019 lei | 553.287 lei |
| Capitaluri proprii | 1.485.301 lei | 1.214.402 lei | 1.369.779 lei | 1.281.925 lei | 797.871 lei | 713.204 lei | 705.790 lei | 364.225 lei | 136.269 lei | 92.459 lei | 73.494 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 11 | 7 | 7 | 6 | 5 | 5 | 5 | 7 | 6 | 6 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 9 instanțe în 5 județe
Cele mai multe la Judecătoria Râmnicu Vâlcea (4 · 29%). Primele 3 instanțe adună 57%; celelalte 6 instanțe au câte un dosar.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Râmnicu Vâlcea | Vâlcea | Judecătorie | 4 |
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Sectorului 2 | București | Judecătorie | 2 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 1 |
| Curtea de Apel Craiova | Dolj | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Lugoj | Timiș | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Pitești | Argeș | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 6 | București | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Timișoara | Timiș | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 7
- Petent: 2
- Debitor: 1
- Parte vătămată: 1
- Pârât: 1
- Reclamant: 1
- Recurent Pârât: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 9
- Civil: 3
- Insolvență: 1
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 12
- Apel: 1
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2023: 2
- 2024: 3
- 2025: 1
- 2026: 8
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 14 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2966/104/2014 | Curtea de Apel Craiova | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 38909/300/2026 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 20511/94/2020 | Curtea de Apel București | Litigii cu profesioniștii | Recurs | Recurent Pârât |
| 14741/288/2025 | Judecătoria Râmnicu Vâlcea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 17751/325/2023 | Judecătoria Timișoara | Penal | Fond | Parte vătămată |
| 10191/288/2024 | Judecătoria Râmnicu Vâlcea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 12076/288/2024 | Judecătoria Râmnicu Vâlcea | Civil | Fond | Petent |
| 5616/252/2026 | Judecătoria Lugoj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 60374/299/2026 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 3437/299/2023 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Civil | Fond | Creditor |
| 18940/280/2026 | Judecătoria Pitești | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 35141/300/2026 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 24146/303/2026 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 11378/288/2026 | Judecătoria Râmnicu Vâlcea | Civil | Fond | Petent |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare GRANDE SPORT SRL?
GRANDE SPORT SRL apare în 14 dosare publice la 9 instanțe; ultima activitate: 07 noiembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des GRANDE SPORT SRL?
Cel mai des la Judecătoria Râmnicu Vâlcea (4), Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI (2) și Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI (2).
În ce calitate apare cel mai des GRANDE SPORT SRL?
Cel mai des ca creditor (7 din 14 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (9 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, petent, debitor, parte vătămată, pârât, reclamant și recurent?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Parte vătămată: în procesul penal, persoana care a suferit o vătămare fizică, materială sau morală prin fapta pentru care se face urmărirea. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 08 noiembrie 2026.