ADORIAN TIEFBAU SRL — dosare în instanță

Numele ADORIAN TIEFBAU SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.

Dosare publice
1
Instanțe
1
Primul dosar
08 octombrie 2025
Ultima activitate
11 octombrie 2026
Rol dominant
Petent — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 31752747)

CUI
31752747
Denumire
ADORIAN TIEFBAU SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|26|599|2013
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
06.06.2013
Sediu
VIILOR, nr. 6A, ap. 8, Municipiul Sighișoara, Mureș
Activități autorizate (CAEN)
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 2
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 2
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 2
  • 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 2
Arată toate (73)
  • 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a. · rev. 2
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
  • 2529 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice · rev. 2
  • 2572 Fabricarea articolelor de feronerie · rev. 2
  • 2573 Fabricarea uneltelor · rev. 2
  • 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat · rev. 2
  • 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a. · rev. 2
  • 2841 Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului · rev. 2
  • 2849 Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a. · rev. 2
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
  • 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 2
  • 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 2
  • 3821 Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 2
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 2
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 2
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou · rev. 2
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
  • 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători · rev. 2
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
  • 5224 Manipulări · rev. 2
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 2
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
  • 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă · rev. 2
  • 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului · rev. 2
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
da
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.365.342 lei (+119% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 261,8 mii lei · 2025 4,4 mil. lei · maxim 2025 4,4 mil. lei · minim 2016 230,3 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 12,6 mii lei · 2025 1,6 mil. lei · maxim 2025 1,6 mil. lei · minim 2015 12,6 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 9 · maxim 2025 9 · minim 2015 2.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă4.365.342 lei1.990.236 lei1.757.315 lei939.375 lei1.061.837 lei832.489 lei430.734 lei430.853 lei471.792 lei230.342 lei261.798 lei
Venituri totale5.061.615 lei2.572.351 lei2.097.268 lei1.137.790 lei1.357.291 lei941.362 lei704.160 lei430.856 lei479.294 lei230.807 lei263.492 lei
Cheltuieli totale3.216.178 lei1.839.194 lei1.562.389 lei928.113 lei1.194.222 lei715.780 lei666.192 lei333.321 lei185.667 lei38.243 lei248.891 lei
Rezultat
Profit net1.572.699 lei673.503 lei517.826 lei198.831 lei151.124 lei218.876 lei30.926 lei93.227 lei288.834 lei189.836 lei12.600 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net1.572.699 lei673.503 lei517.826 lei198.831 lei151.124 lei218.876 lei30.926 lei93.227 lei288.834 lei189.836 lei12.600 lei
Bilanț
Active totale7.100.575 lei4.001.277 lei3.158.367 lei3.914.693 lei1.439.428 lei1.294.632 lei949.493 lei796.256 lei826.452 lei403.450 lei207.890 lei
Datorii3.334.679 lei1.431.711 lei978.586 lei2.094.647 lei579.054 lei585.381 lei309.119 lei186.808 lei310.231 lei176.062 lei170.337 lei
Capitaluri proprii3.347.884 lei1.981.185 lei1.397.031 lei879.205 lei860.374 lei709.251 lei640.374 lei609.448 lei516.221 lei227.388 lei37.553 lei
Oameni
Număr mediu de salariați97856432332

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Petent: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2025: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
4395/308/2024/a1Judecătoria SighișoaraCivilFondPetent

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare ADORIAN TIEFBAU SRL?

ADORIAN TIEFBAU SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des ADORIAN TIEFBAU SRL?

Cel mai des ca petent (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă petent?

Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.