ROCK TRANS SPEDITION SRL — dosare în instanță
Numele ROCK TRANS SPEDITION SRL apare în 10 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 10
- Instanțe
- 6
- Primul dosar
- 04 februarie 2022
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 6 din 10 dosare cu calitate cunoscută (60%)
Din registrul firmelor (CUI 31736040)
- CUI
- 31736040
- Denumire
- ROCK TRANS SPEDITION SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|1453|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 04.06.2013
- Sediu
- PĂDUREA VERDE, nr. 6, bl. 2, et. Parter, ap. SAD 1, Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5222 Activități de servicii anexe transporturilor pe apă · rev. 3
Arată toate (16)
- 5223 Activități de servicii anexe transporturilor aeriene · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 23.414.397 lei (+19% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,6 mil. lei · 2025 23,4 mil. lei · maxim 2025 23,4 mil. lei · minim 2016 2,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 64 mii lei · 2025 946,6 mii lei · maxim 2024 963,2 mii lei · minim 2017 36,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 7 · maxim 2017 8 · minim 2015 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 23.414.397 lei | 19.711.378 lei | 13.877.235 lei | 11.423.555 lei | 6.915.157 lei | 5.628.161 lei | 5.936.079 lei | 4.603.520 lei | 3.378.779 lei | 2.103.711 lei | 2.635.801 lei |
| Venituri totale | 23.760.634 lei | 20.441.218 lei | 14.551.950 lei | 11.665.563 lei | 7.716.032 lei | 5.692.008 lei | 6.059.758 lei | 4.740.031 lei | 3.434.714 lei | 2.211.206 lei | 2.661.481 lei |
| Cheltuieli totale | 22.669.980 lei | 19.323.299 lei | 13.878.320 lei | 11.295.345 lei | 6.621.058 lei | 5.215.426 lei | 5.683.662 lei | 4.420.993 lei | 3.386.520 lei | 2.158.056 lei | 2.585.182 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 946.637 lei | 963.190 lei | 580.458 lei | 307.312 lei | 949.748 lei | 412.165 lei | 310.254 lei | 277.887 lei | 36.601 lei | 41.901 lei | 63.956 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 946.637 lei | 963.190 lei | 580.458 lei | 307.312 lei | 949.748 lei | 412.165 lei | 310.254 lei | 277.887 lei | 36.601 lei | 41.901 lei | 63.956 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 7.121.336 lei | 7.507.257 lei | 4.606.580 lei | 3.929.029 lei | 3.124.892 lei | 2.291.214 lei | 1.996.776 lei | 1.288.262 lei | 938.567 lei | 551.941 lei | 635.750 lei |
| Datorii | 4.674.950 lei | 5.296.101 lei | 2.980.085 lei | 2.805.996 lei | 1.663.746 lei | 1.484.598 lei | 1.437.468 lei | 802.612 lei | 708.924 lei | 408.979 lei | 534.689 lei |
| Capitaluri proprii | 2.432.392 lei | 2.209.626 lei | 1.626.318 lei | 1.123.033 lei | 1.461.146 lei | 806.616 lei | 559.308 lei | 485.650 lei | 229.643 lei | 142.962 lei | 101.061 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 7 | 6 | 6 | 7 | 6 | 4 | 6 | 8 | 8 | 6 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 6
- Reclamant: 2
- Intimat Reclamant: 1
- Intimat Reclamant - Intimat: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 5
- Litigii cu profesioniștii: 4
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 8
- Apel: 1
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2022: 1
- 2023: 1
- 2024: 3
- 2025: 2
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 10 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 36095/325/2026 | Judecătoria Timișoara | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 21617/325/2022* | Tribunalul Timiș | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Reclamant - Intimat |
| 1736/93/2024 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 21617/325/2022 | Curtea de Apel Timișoara | Litigii cu profesioniștii | Recurs | Intimat Reclamant |
| 30444/325/2026 | Judecătoria Timișoara | Civil | Fond | Reclamant |
| 11890/3/2024 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 35858/325/2026 | Judecătoria Timișoara | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 6063/3/2023 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 11890/3/2024/a3 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 386/110/2022 | Tribunalul Bacău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ROCK TRANS SPEDITION SRL?
ROCK TRANS SPEDITION SRL apare în 10 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ROCK TRANS SPEDITION SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (3), Judecătoria Timișoara (3) și Curtea de Apel Timișoara (1).
În ce calitate apare cel mai des ROCK TRANS SPEDITION SRL?
Cel mai des ca creditor (6 din 10 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, reclamant și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 16 octombrie 2026.