IZOCOLOR 92 PROD SRL — dosare în instanță
Numele IZOCOLOR 92 PROD SRL apare în 5 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 13 octombrie 2010
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 5 dosare cu calitate cunoscută (40%)
Din registrul firmelor (CUI 3164407)
- CUI
- 3164407
- Denumire
- IZOCOLOR 92 PROD SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|31405|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.12.1992
- Sediu
- Sos. DUDESTI-PANTELIMON, nr. 19, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 5221 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 1
- 5222 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 1
- 9261 Activități ale bazelor sportive · rev. 1
- 2030 Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.277.384 lei (-25% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 6,2 mil. lei · 2025 4,3 mil. lei · maxim 2016 6,3 mil. lei · minim 2025 4,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 414,8 mii lei · 2025 127,4 mii lei · maxim 2015 414,8 mii lei · minim 2025 127,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 26 · 2025 10 · maxim 2015 26 · minim 2025 10.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.277.384 lei | 5.699.798 lei | 5.054.223 lei | 4.705.162 lei | 4.564.232 lei | 4.475.022 lei | 5.132.999 lei | 5.510.027 lei | 5.263.990 lei | 6.278.347 lei | 6.164.091 lei |
| Venituri totale | 4.393.071 lei | 5.783.741 lei | 5.073.292 lei | 4.703.043 lei | 4.628.377 lei | 4.516.225 lei | 5.106.775 lei | 5.608.142 lei | 5.340.634 lei | 6.245.977 lei | 6.227.781 lei |
| Cheltuieli totale | 4.218.427 lei | 5.342.331 lei | 4.667.208 lei | 4.362.793 lei | 4.258.074 lei | 4.125.717 lei | 4.726.392 lei | 5.245.000 lei | 5.040.533 lei | 5.755.642 lei | 5.726.681 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 127.355 lei | 370.785 lei | 356.250 lei | 285.810 lei | 318.813 lei | 341.903 lei | 330.544 lei | 320.877 lei | 250.735 lei | 394.709 lei | 414.793 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 127.355 lei | 370.785 lei | 356.250 lei | 285.810 lei | 318.813 lei | 341.903 lei | 330.544 lei | 320.877 lei | 250.735 lei | 394.709 lei | 414.793 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 11.019.511 lei | 11.493.551 lei | 11.765.556 lei | 13.173.544 lei | 12.928.071 lei | 13.651.415 lei | 13.127.563 lei | 13.080.300 lei | 12.730.879 lei | 13.223.090 lei | 14.329.285 lei |
| Datorii | 1.552.457 lei | 1.939.010 lei | 2.012.728 lei | 2.279.305 lei | 2.748.752 lei | 3.126.673 lei | 3.399.289 lei | 3.744.271 lei | 3.543.868 lei | 3.461.127 lei | 4.687.490 lei |
| Capitaluri proprii | 9.467.054 lei | 9.354.699 lei | 9.208.916 lei | 9.457.289 lei | 9.171.479 lei | 9.845.990 lei | 9.504.087 lei | 9.173.543 lei | 9.107.436 lei | 9.584.071 lei | 9.641.795 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 10 | 12 | 12 | 16 | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 | 24 | 26 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 2
- Intimat: 2
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
- Penal: 2
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 4
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2010: 1
- 2024: 3
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 19776/301/2024 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Penal | Fond | Intimat |
| 19753/301/2024 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Penal | Fond | Intimat |
| 20080/215/2024 | Judecătoria Craiova | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 9168/107/2010/a6 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Recurs | Creditor |
| 9168/107/2010 | Tribunalul Alba | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare IZOCOLOR 92 PROD SRL?
IZOCOLOR 92 PROD SRL apare în 5 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des IZOCOLOR 92 PROD SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI (2), Curtea de Apel Alba Iulia (1) și Tribunalul Alba (1).
În ce calitate apare cel mai des IZOCOLOR 92 PROD SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.