CUVINTE VII SRL — dosare în instanță
Numele CUVINTE VII SRL apare în 3 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 29 martie 2024
- Ultima activitate
- 29 septembrie 2026
- Rol dominant
- Debitor — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 31606016)
- CUI
- 31606016
- Denumire
- CUVINTE VII S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|20|450|2013
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 08.05.2013
- Sediu
- 22 DECEMBRIE, nr. 37A, et. 4, Camera 417-2, Municipiul Deva, Hunedoara
- Activități autorizate (CAEN)
- 1042 Fabricarea margarinei și a altor produse comestibile similare · rev. 2
- 1052 Fabricarea înghețatei · rev. 2
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase · rev. 2
- 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
Arată toate (43)
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 2
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 2
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 2
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 2
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 2
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 2
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
- 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate · rev. 2
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate · rev. 2
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate · rev. 2
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 5811 Activități de editare a cărților · rev. 2
- 5814 Activități de editare a revistelor și periodicelor · rev. 2
- 5819 Alte activități de editare · rev. 2
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 2
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației · rev. 2
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 2
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 2
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
- 6312 Activități ale portalurilor web · rev. 2
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
- 9003 Activități de creație artistică · rev. 2
- 9313 Activități ale centrelor de fitness · rev. 2
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice · rev. 2
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații · rev. 2
- 9604 Activități de întreținere corporală · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 13.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2023 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2023, față de 2022.
În 2023, cifra de afaceri netă a fost 1.565.789 lei (-46% față de 2022).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 873,2 mii lei · 2023 1,6 mil. lei · maxim 2022 2,9 mil. lei · minim 2016 785 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 79,9 mii lei · 2023 −219,5 mii lei · maxim 2015 79,9 mii lei · minim 2023 −219,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2023 3 · maxim 2016 4 · minim 2015 3.
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.565.789 lei | 2.882.100 lei | 2.694.260 lei | 2.189.224 lei | 1.856.022 lei | 1.721.583 lei | 1.224.792 lei | 785.011 lei | 873.169 lei |
| Venituri totale | 1.807.940 lei | 3.229.453 lei | 3.026.854 lei | 2.413.832 lei | 2.071.488 lei | 1.852.224 lei | 1.238.231 lei | 823.706 lei | 963.134 lei |
| Cheltuieli totale | 2.027.430 lei | 3.137.245 lei | 2.962.338 lei | 2.358.613 lei | 1.975.776 lei | 1.761.358 lei | 1.169.655 lei | 817.893 lei | 865.886 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 0 lei | 73.110 lei | 52.408 lei | 43.184 lei | 76.683 lei | 75.443 lei | 56.957 lei | 1.284 lei | 79.861 lei |
| Pierdere netă | 219.490 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -219.490 lei | 73.110 lei | 52.408 lei | 43.184 lei | 76.683 lei | 75.443 lei | 56.957 lei | 1.284 lei | 79.861 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 2.953.076 lei | 3.431.049 lei | 2.164.319 lei | 2.534.077 lei | 1.380.023 lei | 1.161.156 lei | 984.386 lei | 822.241 lei | 418.398 lei |
| Datorii | 2.418.720 lei | 2.668.800 lei | 1.483.583 lei | 2.184.152 lei | 997.494 lei | 855.247 lei | 753.920 lei | 648.733 lei | 136.578 lei |
| Capitaluri proprii | 255.953 lei | 475.443 lei | 402.333 lei | 349.925 lei | 382.529 lei | 305.909 lei | 230.466 lei | 173.508 lei | 281.820 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Debitor: 2
- Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 3
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1498/97/2024 | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1133/97/2025 | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 600/97/2025 | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CUVINTE VII SRL?
CUVINTE VII SRL apare în 3 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des CUVINTE VII SRL?
Cel mai des ca debitor (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă debitor și creditor?
Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.