ACOPERIŞUL POTRIVIT MUREŞ SRL — dosare în instanță
Numele ACOPERIŞUL POTRIVIT MUREŞ SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 11 mai 2026
- Ultima activitate
- 10 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 31596893)
- CUI
- 31596893
- Denumire
- ACOPERIȘUL POTRIVIT MUREȘ SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|491|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.04.2013
- Sediu
- ERNEI, nr. 585, Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
Arată toate (9)
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 13.495.865 lei (+15% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 844,8 mii lei · 2025 13,5 mil. lei · maxim 2025 13,5 mil. lei · minim 2015 844,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −3,4 mii lei · 2025 413,5 mii lei · maxim 2023 982,6 mii lei · minim 2015 −3,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 10 · maxim 2024 10 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 13.495.865 lei | 11.695.433 lei | 11.325.956 lei | 10.994.966 lei | 8.571.290 lei | 5.576.048 lei | 3.907.930 lei | 2.625.990 lei | 2.447.845 lei | 1.203.900 lei | 844.759 lei |
| Venituri totale | 13.509.684 lei | 11.770.993 lei | 11.332.051 lei | 11.002.648 lei | 8.592.013 lei | 5.611.467 lei | 3.920.773 lei | 2.631.013 lei | 2.448.034 lei | 1.203.902 lei | 844.759 lei |
| Cheltuieli totale | 13.027.657 lei | 11.049.190 lei | 10.190.312 lei | 10.380.934 lei | 8.083.665 lei | 5.287.449 lei | 3.734.256 lei | 2.556.941 lei | 2.273.556 lei | 1.194.371 lei | 848.168 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 413.493 lei | 619.518 lei | 982.628 lei | 534.553 lei | 436.277 lei | 274.759 lei | 149.267 lei | 47.512 lei | 149.998 lei | 9.531 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 3.409 lei |
| Rezultat net | 413.493 lei | 619.518 lei | 982.628 lei | 534.553 lei | 436.277 lei | 274.759 lei | 149.267 lei | 47.512 lei | 149.998 lei | 9.531 lei | -3.409 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.158.037 lei | 3.172.988 lei | 2.316.732 lei | 1.822.726 lei | 1.150.070 lei | 1.036.319 lei | 526.001 lei | 465.512 lei | 230.809 lei | 129.246 lei | 51.080 lei |
| Datorii | 605.767 lei | 1.030.429 lei | 789.910 lei | 839.968 lei | 151.129 lei | 299.114 lei | 209.662 lei | 262.219 lei | 70.826 lei | 125.343 lei | 56.708 lei |
| Capitaluri proprii | 2.551.955 lei | 2.138.462 lei | 1.518.944 lei | 971.098 lei | 903.598 lei | 522.320 lei | 300.961 lei | 201.612 lei | 154.101 lei | 3.903 lei | -5.628 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 10 | 10 | 9 | 9 | 9 | 7 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 9129/320/2026 | Judecătoria Târgu Mureș | Civil | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ACOPERIŞUL POTRIVIT MUREŞ SRL?
ACOPERIŞUL POTRIVIT MUREŞ SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des ACOPERIŞUL POTRIVIT MUREŞ SRL?
Cel mai des ca reclamant (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.