MVM VLADAND CONSTRUCT SRL — dosare în instanță
Numele MVM VLADAND CONSTRUCT SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 27 februarie 2026
- Ultima activitate
- 16 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 31548896)
- CUI
- 31548896
- Denumire
- MVM VLADAND CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|18|210|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.04.2013
- Sediu
- nr. FN, Sat Borăscu, Comuna Borăscu, Gorj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.682.354 lei (-23% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 50 mii lei · 2025 1,7 mil. lei · maxim 2023 2,4 mil. lei · minim 2015 50 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 8,9 mii lei · 2025 352,3 mii lei · maxim 2023 1,3 mil. lei · minim 2015 8,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 6 · 2025 14 · maxim 2023 17 · minim 2016 6.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.682.354 lei | 2.171.838 lei | 2.402.659 lei | 764.751 lei | 606.115 lei | 734.908 lei | 519.404 lei | 325.441 lei | 296.078 lei | 172.340 lei | 50.000 lei |
| Venituri totale | 1.682.354 lei | 2.171.917 lei | 2.402.750 lei | 802.866 lei | 606.116 lei | 735.176 lei | 524.217 lei | 325.811 lei | 296.092 lei | 172.954 lei | 50.001 lei |
| Cheltuieli totale | 1.254.587 lei | 1.367.599 lei | 1.123.673 lei | 518.192 lei | 413.730 lei | 359.670 lei | 330.830 lei | 265.808 lei | 238.047 lei | 160.055 lei | 39.577 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 352.254 lei | 739.161 lei | 1.255.050 lei | 277.023 lei | 186.326 lei | 368.159 lei | 188.180 lei | 56.748 lei | 55.083 lei | 11.169 lei | 8.924 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 352.254 lei | 739.161 lei | 1.255.050 lei | 277.023 lei | 186.326 lei | 368.159 lei | 188.180 lei | 56.748 lei | 55.083 lei | 11.169 lei | 8.924 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 836.483 lei | 1.135.370 lei | 1.564.126 lei | 476.016 lei | 518.897 lei | 445.705 lei | 328.341 lei | 146.013 lei | 106.825 lei | 128.418 lei | 93.796 lei |
| Datorii | 483.989 lei | 395.969 lei | 308.836 lei | 198.753 lei | 332.331 lei | 77.306 lei | 128.751 lei | 77.855 lei | 40.332 lei | 117.009 lei | 35.636 lei |
| Capitaluri proprii | 352.494 lei | 739.401 lei | 1.255.290 lei | 277.263 lei | 186.566 lei | 368.399 lei | 199.590 lei | 68.158 lei | 66.493 lei | 11.409 lei | 58.160 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 14 | 16 | 17 | 9 | 8 | 8 | 9 | 8 | 8 | 6 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 2
Categorii de dosare
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3381/263/2026 | Judecătoria Motru | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 719/263/2026 | Judecătoria Motru | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MVM VLADAND CONSTRUCT SRL?
MVM VLADAND CONSTRUCT SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des MVM VLADAND CONSTRUCT SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.