MONICA DESIGN IMPEX SRL — dosare în instanță
Numele MONICA DESIGN IMPEX SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 28 ianuarie 2026
- Ultima activitate
- 27 septembrie 2026
- Rol dominant
- Petent — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 3154420)
- CUI
- 3154420
- Denumire
- MONICA DESIGN IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|31278|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.12.1992
- Sediu
- B-dul GARII DE NORD, nr. 2, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1330 Finisarea materialelor textile · rev. 3
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) · rev. 3
- 1396 Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile · rev. 3
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a. · rev. 3
- 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare · rev. 3
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte · rev. 3
Arată toate (14)
- 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru · rev. 3
- 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. · rev. 3
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. · rev. 3
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 21.935.835 lei (-19% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 4,9 mil. lei · 2025 21,9 mil. lei · maxim 2023 35,5 mil. lei · minim 2020 4,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 872,1 mii lei · 2025 5,3 mil. lei · maxim 2024 8 mil. lei · minim 2018 195,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 47 · 2025 81 · maxim 2025 81 · minim 2016 44.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 21.935.835 lei | 27.011.076 lei | 35.543.108 lei | 17.237.537 lei | 6.569.118 lei | 4.649.410 lei | 5.935.364 lei | 5.462.649 lei | 6.734.114 lei | 5.883.508 lei | 4.856.095 lei |
| Venituri totale | 24.054.883 lei | 27.911.962 lei | 35.687.344 lei | 17.237.711 lei | 6.945.172 lei | 5.753.309 lei | 7.087.745 lei | 6.899.618 lei | 7.396.072 lei | 6.189.558 lei | 5.223.730 lei |
| Cheltuieli totale | 17.809.104 lei | 18.528.572 lei | 29.060.400 lei | 13.909.411 lei | 5.547.921 lei | 4.998.349 lei | 5.895.095 lei | 6.662.672 lei | 6.540.810 lei | 4.964.147 lei | 4.241.500 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 5.348.331 lei | 8.035.724 lei | 5.663.217 lei | 2.795.205 lei | 1.277.234 lei | 639.121 lei | 1.001.678 lei | 195.894 lei | 717.236 lei | 1.032.665 lei | 872.137 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 5.348.331 lei | 8.035.724 lei | 5.663.217 lei | 2.795.205 lei | 1.277.234 lei | 639.121 lei | 1.001.678 lei | 195.894 lei | 717.236 lei | 1.032.665 lei | 872.137 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 13.102.885 lei | 10.092.872 lei | 8.940.084 lei | 6.379.677 lei | 4.172.378 lei | 3.476.612 lei | 3.751.679 lei | 3.092.915 lei | 5.835.717 lei | 4.196.472 lei | 3.861.448 lei |
| Datorii | 6.906.891 lei | 1.408.397 lei | 2.676.074 lei | 1.436.977 lei | 747.647 lei | 689.994 lei | 602.504 lei | 749.524 lei | 2.970.986 lei | 1.016.312 lei | 841.816 lei |
| Capitaluri proprii | 6.195.994 lei | 8.684.475 lei | 6.264.010 lei | 4.942.700 lei | 3.424.731 lei | 2.786.618 lei | 3.149.175 lei | 2.343.391 lei | 2.864.731 lei | 3.180.160 lei | 3.019.632 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 81 | 52 | 47 | — | 45 | 46 | 46 | 47 | 45 | 44 | 47 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 433/2/2026 | Curtea de Apel București | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MONICA DESIGN IMPEX SRL?
MONICA DESIGN IMPEX SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 27 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des MONICA DESIGN IMPEX SRL?
Cel mai des ca petent (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă petent?
Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 06 octombrie 2026.