STRATEGIC GLOBAL CONSULTING SRL — dosare în instanță
Numele STRATEGIC GLOBAL CONSULTING SRL apare în 6 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 13 mai 2024
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Debitor — 5 din 6 dosare cu calitate cunoscută (83%)
Din registrul firmelor (CUI 31452375)
- CUI
- 31452375
- Denumire
- STRATEGIC GLOBAL CONSULTING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|622|2013
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 03.04.2013
- Sediu
- ACTOR MILUȚĂ GHEORGHIU, nr. 4, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
Arată toate (89)
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 2
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 2
- 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate · rev. 2
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 2
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne · rev. 2
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 2
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 2
- 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun · rev. 2
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 2
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 2
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște · rev. 2
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 2
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 2
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 2
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 2
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice · rev. 2
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 2
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 2
- 4664 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat · rev. 2
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou · rev. 2
- 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou · rev. 2
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 2
- 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 2
- 6831 Agenții imobiliare · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
- 7211 Cercetare- dezvoltare în biotehnologie · rev. 2
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie · rev. 2
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 2
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 2
- 7410 Activități de design specializat · rev. 2
- 7420 Activități fotografice · rev. 2
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 2
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 2
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 2
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 2
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 2
- 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2
- 9004 Activități de gestionare a sălilor de spectacole · rev. 2
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice · rev. 2
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 0 lei (-100% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 147,6 mii lei · 2024 0 lei · maxim 2021 1,2 mil. lei · minim 2024 0 lei.
Rezultat net (lei): 2015 19,8 mii lei · 2024 −36,2 mii lei · maxim 2021 910,2 mii lei · minim 2023 −566,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2024 0 · maxim 2019 8 · minim 2024 0.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 0 lei | 65.204 lei | 858.135 lei | 1.236.051 lei | 788.474 lei | 678.281 lei | 832.002 lei | 218.620 lei | 215.870 lei | 147.618 lei |
| Venituri totale | 20.561 lei | 69.364 lei | 862.295 lei | 1.236.051 lei | 788.482 lei | 678.281 lei | 832.002 lei | 218.620 lei | 215.870 lei | 147.618 lei |
| Cheltuieli totale | 54.944 lei | 635.209 lei | 679.230 lei | 316.011 lei | 499.375 lei | 670.481 lei | 622.209 lei | 198.626 lei | 117.710 lei | 123.380 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 174.067 lei | 910.176 lei | 282.321 lei | 1.632 lei | 201.473 lei | 16.757 lei | 91.723 lei | 19.809 lei |
| Pierdere netă | 36.169 lei | 566.539 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -36.169 lei | -566.539 lei | 174.067 lei | 910.176 lei | 282.321 lei | 1.632 lei | 201.473 lei | 16.757 lei | 91.723 lei | 19.809 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 46.116 lei | 60.524 lei | 608.711 lei | 1.490.588 lei | 1.214.025 lei | 692.059 lei | 650.007 lei | 347.600 lei | 220.144 lei | 201.561 lei |
| Datorii | 587.953 lei | 566.192 lei | 434.404 lei | 578.501 lei | 817.805 lei | 578.001 lei | 448.293 lei | 330.206 lei | 128.010 lei | 127.150 lei |
| Capitaluri proprii | -541.837 lei | -505.668 lei | 174.307 lei | 912.087 lei | 396.220 lei | 114.058 lei | 201.714 lei | 17.394 lei | 92.134 lei | 74.411 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 0 | 1 | 1 | 1 | 4 | 8 | — | 4 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 83% din dosare sunt la Judecătoria Iași (5). Un dosar e la Tribunalul Iași.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Iași | Iași | Judecătorie | 5 |
| Tribunalul Iași | Iași | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Debitor: 5
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 5
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Fond: 6
Dosare pe ani
- 2024: 5
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 4568/99/2025 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 16058/245/2024 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Debitor |
| 16057/245/2024 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Debitor |
| 16049/245/2024 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Debitor |
| 16059/245/2024 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Debitor |
| 19104/245/2024 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare STRATEGIC GLOBAL CONSULTING SRL?
STRATEGIC GLOBAL CONSULTING SRL apare în 6 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des STRATEGIC GLOBAL CONSULTING SRL?
Cel mai des la Judecătoria Iași (5) și Tribunalul Iași (1).
În ce calitate apare cel mai des STRATEGIC GLOBAL CONSULTING SRL?
Cel mai des ca debitor (5 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă debitor și pârât?
Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 23 octombrie 2026.